Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #191  
Vechi 26.05.2024, 19:57:56
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 774
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Cică ar fi cam 3.5 milioane de combatanți pe care-i pot mobiliza rușii, fără fugiți și pro-europeni care nu țin cu statul.

Deci probabil că sub 1 milion au mobilizat, ideea nu e să mergi la grămadă că te fac praf armele occidentale, până acum rușii au luat și mare parte din câștigurile contra-ofenisvei ucrainene din vara trecută, mai puțin și toate pierderile alea de vieți n-au adus niciun câștig teritorial.
Mai trebuie să recaptureze Khersonul, în Donețk au recâștigat pozițiile ocupate de ukr la contra-ofensivă.
Eu am auzit că rușii au recrutat minorități de-ale lor de prin Siberia, oameni care nu știu să citească sau ce se petrece de nici n-au acte de identitate în regulă, îi aduce cu forța și îi pune în linia întâi. Știu că asta făceau și în al doilea război mondial.

Mai e până ajunge pe la civili din centre urbane.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote
  #192  
Vechi 26.05.2024, 20:04:49
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
Eu am auzit că rușii au recrutat minorități de-ale lor de prin Siberia, oameni care nu știu să citească sau ce se petrece de nici n-au acte de identitate în regulă, îi aduce cu forța și îi pune în linia întâi. Știu că asta făceau și în al doilea război mondial.

Mai e până ajunge pe la civili din centre urbane.
Nu cred că au interes să epuizeze repede resursă umană trimițându-i neinstruiți, pe net scrie și că recrutează cubanezi să lucreze pe șantiere navale și după-i trimite în linia 1, dacă ar fi așa nu s-ar alerta cubanezii între ei ?

La deținuți era alta socoteala, fiecare deținut costă statul și atunci și-au golit și pușcăriile au făcut și economii la buget.

Erau forțele de asalt Storm Z aveau rolul să dezvăluie punctele adeversarilor, ucrainenii trăgeau în ei, iar din linia 2 veneau trupele pregătite care loveau exact de unde trag apărătorii.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #193  
Vechi 26.05.2024, 20:49:59
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.651
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
... mai puțin și toate pierderile alea de vieți n-au adus niciun câștig teritorial....
Pierderile de vieti poate fi considerat un mare cistig pentru sutele de miliardari rusi de pe listele Forbes care tremura in bocancii lor in timp ce stau cu copiii pe riviera Franceza , pe iahturi, la gandul ca ce le vor face acei saraci batjocoriti si umiliti care se intorc(aia norocosi) de la OpSpeciala.
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #194  
Vechi 26.05.2024, 20:58:06
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.651
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nu cred că au interes să epuizeze repede resursă umană trimițându-i neinstruiți.
Oho si inca cum au interes!
Intreaba-i pe refugiati, cind ai ocazia la tine in regiune.
Asta-i motivul pentru care nici nu se va termina aceasta "operatie" decit poate prin 2030 incolo. Este pleasca cea mai rentabila a miliardarilor care au ras tot ce se putea din tara.(K si peste tot)

Toti durii, si raii care fac gat, si care sunt neascultatori primesc ordinul:
-Mars cu tine in santurile mierlirii!!
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #195  
Vechi 27.05.2024, 13:20:38
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.310
Implicit

Folosindu-se de naivitatea noastra, occidentul erectic si sectant ne-a preschimbat in colonie-piata de desfacere si in masa de manevra, in medii de cultura si cobai de experiente imorale, in carne de tun pentru razboailele lor mamoniace si de dominatie si putere. Iar noi ca fraierii nu vrem sa vedem adevarul ca niste slugi obediente si oarbe lipsite de demnitate? Chiar vrem sa fim impreuna cu ucrainenii, bulgarii, sarbii si grecii, mercenarii pe gratis si varful de lance al erecticilor beuropeni papalâcxiferici si protestanti si ai sectantilor satanglo-avericani asociati cu cancanadienii satei si maustralienii goliatici gen cancangurguru? Si tot ei au tupeul sa strige tradare vrand lapidare?

Toti aia care mai vor reintroducerea incorporarii obligatorii ca ipocritii (ca sa rezistam 3 luni asa cum prevede NATO) sa mearga sa se inroleze in ucraina ca soldati!

Ai dracului fraieri am ajuns tarati de politicienii ticalosi corupti incat sa ne dam copiii la moarte pentru ca cica o sa ne primeasca averica si beuropa la ei si o sa avem o tara ca afara, ca acolo unde e frikgul si scrasnirea dintilor baalamuncilor mamoniace erectice care-i face smintzisori!

Chiar nu vrem sa ne dam seama incotro ne indreptam ca lashii tzepuitzi si fraieriti? Chiar vreti preschimbarea Romaniei intro daramatura radioactiva, intrun cimitir si intro groapa comuna?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 27.05.2024 at 13:40:47.
Reply With Quote
Răspunde