View Single Post
  #310  
Vechi 18.03.2010, 22:42:56
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Sa traiesti cu sotul tau ca un frate , cam asta-i cea alba , iar fosforescenta ta e cu siguranta o realitate , data de insasi frumusetea ta . . .
...Iti dai seama ca imi era aproape imposibil sa nu stiu ce presupune casatoria alba, numai ca...de aici reiese ca aceea fiind alba, cealalta...ar fi de alta culoare, de ce, si cine a caracterizat " casatoria alba" ca fiind alba, bazandu-se pe o comparatie intre deja doua tipuri de casatorie...eu asta ma intreb, si ma roade?!?

Deci...aceea e alba, dar atunci Casatoria in sine...cam cum ar fi de fapt?

Ceea ce am spus mai sus era o gluma, pentru ca practic...si eu as putea de maine renunta la ceva care face parte din casatorie, din Taina Casatoriei...si sa ma gandesc ca pentru acel lucru ar fi...si mai alba, si asa fiecare poate renunta la cate un aspect normal al casatoriei...si sa o numeasca tot casatorie, insa apeland la toate nuantele posibile ale non culorii-alb...definind astfel cate o renuntare, asa cum ar gandi fiecare casatoria, desi asta nu ar insemna ca un stil de viata e mai deschis la culoare decat cealalt, si tocmai decat Taina Casatoriei asa cum e lasata de Dumnezeu pe pamant...
Reply With Quote