View Single Post
  #20  
Vechi 30.05.2007, 13:34:44
dmb dmb is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2006
Mesaje: 277
Implicit

Mai fratilor eu sincer nu pot sa va inteleg! Voi puneti ochelarii "antiecumenici" si totul il vedeti ca un atac la adresa ortodoxiei.??? Este ca in bancul cu Ceausescu care se ascundea in timpul ilegalitatii PCR-ului desii pe el nu-l cauta nimeni! Eu nu zic ca nu exista tendinte de uniformizare a religilor si de contopire chiar ale lor (nu-s nici prost si nici orb)ba zic ca sint impotriva acestor tendinte cu toata fiinta mea; dar de aici pina a pune un zid inalt intre noi si "ei" de a vedea in "ei" un dusman gata sa ne ia credinta, fara o alta ocupatie decit sa ne faca catolici, evanghelici, masoni, satanisti...mai e! Sint milioane de catolici care nici nu stiu si nici nu-i intereseaza ca exista ortodocsi pe lume!Cu atit mai putin doresc sa-i asimileze!Sa ii puna sa-i pupe mina la Papa si sa le ia drojdia din piine!Din cauza ochelarilor acestia nu putem vedea in ceilalti decit dusmani , nimic bun, nimic crestineste.....si este fals!Incercati sa vedeti binele si si viata voastra o sa fie mai buna. Daca ochiul tau cauta raul se invata sa vada doar raul.
Reply With Quote