View Single Post
  #1  
Vechi 08.05.2008, 14:07:40
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Din cele ce am citit de pe la Dumnezeu am imresia ca Regele Mihai ishi va exercita din nou prerogativele sale regale fiind unsul lui Dumnezeu... lucru care se va intampla curand... nu este proorocie ci Hristos prooroceshte iar eu doar dupa ce am citit incep sa cred ca asha va fi...

practic dupa ce am studiat situatzia tzarii in vremea razboiului shi ce a facut Regele Mihai in cele doua perioade cat a fost la conducere, discutatnd cu unii shi cu altzii, fara studii pe date istorice ci doar asha din ce se discuta am ajuns la concluzia ca nu a fost vinovat cu nimic, shi practic este REGELE in vigoare deoarece abdicarea a fost facuta fortzat prin teroare a lui shi a familiei sale iar regimul respectiv instaurat fiind un regim ilegitim, obtzinut prin masluirea alegerilor, este defapt nul de drept astfel ca Regele Mihai are toate drepturile shi onorurile regale in vigoare, putand fi socotit inca de pe acum regele Romaniei cu puteri depline....

Celalalt fiu al Regelui Carol al doile, primul nascut, nu are drept la tron intrucat Mihai a fost lasat la ca Rege de catre Carol al doilea deci nu se mai poate aplica sau revendica un drept de intai nascut, astfel ca Paul de Romania ramane doar Printz fara drept ca urmashii sai sa revendice Tronul decat lasand intietate urmashilor lui Regelui Mihai.

Astfel ca justitziile internatzionale care l-au indreptatzit pe Paul sau pe Carol-Mircea sunt cu sentintze greshite shi mincinoase intrucat nu mai este vorba despre urmash la tron intrucat Carol al doilea dupa a doua perioada cat a fost la conducerea Romaniei a lasat Tronul in mana Regelui Mihai, iar intrucat acesta a primit Tronul de drept de la Tatal Sau nu mai poate fi revendicat de catre nimeni. S-ar fi pus problema succesiunii doar in cazul in care Regele Carol ar fi fost la domnie dupa Maihai shi ar fi murit fara testament... atunci mai incapeau discutzii dar deoarece intronarea de Drept a lui Mihai fiind efectuata shi ramanand in aceleash conditzii pana la moartea lui Carol al doilea se pare ca Tronul a revenit definitiv lui Mihai shi urmashilor Sai.

Astfel ca Regimul instaurat de dupa Revolutzia din 1989 ar trebui sa se supuna dreptatzii shi sa recunoasca in Regele Mihai shi Casa Regala drept singurul for de autoritate in ce priveshte statul Roman, conform cu constitutzia din zilele abdicarii fortzate shi cu constitutzia din prezent, deci singura autoritate morala shi legislativa shi executiva a dreptatzii ce se prelungeshte peste timp dinainte de razboi shi pana in ceasul de fatza....

Deci am studiat care sunt vinele shi nemultzumirile mele personale in ce priveshte pe Maiestatea Sa Regele Mihai, shi deshi l-am judecat in fel shi chip shi m-am ambalat in tot felul de discutzii shi nemultzumiri, ajutate de scrierile lui Hristos prin proorocii sai am ajuns la concluzia ca regele Mihai este fara pata shi institutzia Casei Regale shi Tronul Romaniei trebuie sa-shi recapte toata autoritatea shi drepturile ce i se cuvin intrucat sunt drepturi divine.

Asha sa ne ajute Dumnezeu!
Reply With Quote