View Single Post
  #10  
Vechi 27.04.2007, 18:27:08
alexandra28 alexandra28 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.12.2006
Mesaje: 88
Implicit

sti, eu am fost vopsita toate culorile,de la blond platinat la rosu aprins,iar fata imi este tot timpul machiata,de imbracaminte la fel,insa desi mintea imi spune ca este un pacat,sufletul meu nu simte asta pentru ca eu cred ca Dumnezeu cere de la fiecare dupa puterea sufletului.adica nu am ajuns inca la acel nivel al credintei incat sa-mi las viata pamanteasca si sa-i urmez lui Hristos,si stiu ca nu are aceasta pretentie de la mine pentru ca,asa cum a spus Iisus ,,sa-L iubesti pe Domnul Dumnezeul tau ,din tot sufletul tau,,.El ne-a cerut sa-L iubim dupa puterea sufletului nostru,caci nu toti suntem la fel.desi este pacat mie nu imi afecteaza deloc viata spirituala,decat ca oamenii ma percep altfel decat ceea ce sunt.
daca as vedea o calugarita vopsita as considera ca este un pacat foarte mare pentru ea,insa de la mine cred ca Dumnezeu se multumeste cu ce-i pot oferi,dupa puterea mea.mai am de trecut prin alte etape pana sa ajung a-mi lasa fizicul asa cum mi l-a lasat Dumnezeu.poate asa este si mama ta,nu stiu cat de mult i-ar afecta credinta...insa cred in continuare ca este un pacat....nu stiu cat de mare..
Reply With Quote