View Single Post
  #36  
Vechi 29.06.2021, 14:34:04
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.290
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
E foarte corect ce am scris si nu m-am contrazis deloc:
Daca ramai botezat (ortodox si credincios in Hristos-Cuvantul) si te pocaiesti mereu (stai sub vina) n-au ce sa-ti faca.
Pocainta nu este VINA inept uman ce esti.
Ai auzit ce zice preotul la finalul liturghiei inainte de impartasirea credinciosilor? Spune ca el e cel mai vinovat. Asta e ritualul, predania, asta e Liturghia scrisa de sf. Ioan Gura de aur! E clar ca esti un incompetent ce te dai foarte mare! Ai ajuns un foarte mare mikidut! Tot ”inainte” mandri pioneri!

Citat:
Hristos nu a venit sa invinovatesca omul.
Nu asta a zis.
Pai daca stii asta si ma invinovatesti, ma judeci si ma osandesti pe toate firele de discutie inseamna ca esti contra, insemna ca nu crezi si ca nu vrei sa asculti deci iata cine nu face parte din Biserica si-mi da lectii de ortodoxie!

Citat:
A zis a indreptam si sa traim ca oamenii.
Ineptii si agramatisme din astea sigur nu a zis!

Citat:
Nu au ce sa iti faca cine, psihopatii nip?
Cine zice ala este! Nu, cap de rumegus si ochi de paie, nu Trambitele te ia ci duhurile rele vor sa te ia din Dumnezeu sau sa te invartoseze asa ca pe tine.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 14:39:40.
Reply With Quote