View Single Post
  #34  
Vechi 29.06.2021, 14:00:01
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.290
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Moronco,

Tu nu mai ai botez.
Puiule al baronului de Mieunhauzen nu mai umbla cu logica de balta incercand sa inseli.

Citat:
Te-ai lepadat de botez de sute de ori pe forum, prin "marturisirea NIP".
Prin marturisirea Celor 7 Tr.Ap. am marturisit ortodoxia intreaga, cea in care proorociile Apocaliptice se implinesc. Cred ca nu ne-au inselat Iosif Trifa sau Traina Dorz, nici OD, nu ne-a inselat nici Ciobanasul de la Maglavit, nici Arsenie Boca, nici orfana Veronica si preotul Ioan Iovan si nici sfanta Virginia, sora ei Maria si nici Mihale si ucenicii care urmeaza Cuvantul scris in Cartile Albe! Tu ma inseli! Nu te las. Nu te cred, nu te ascult, nu fac ce zici, nu-mi pasa de mieunelile puiului baronului de Mieunhauzen. Miauna cat vrei.

Citat:
Du-te si vorbeste cu un episcop, ca te-ai lepadat.
Minti! Nu te cred! Necredinta ta oarba ma trimite sa ma lepad si sa fiu lepadatura asa ca tine. Nu ”mersi”!

Citat:
O sa iti zica sa te spovedesti, sa te lepezi.
Sa-ti zica tie, poate o sa scapi mai usor la judecata!

Citat:
Si apoi o sa iti dea Taina Mirungerii.
Nu e nevoie, sunt sanatos! Nu e nevoie de rebotezare. Nu m-am lepadat de ortodoxie sau de Hristos-Cuvantul. Tu te-ai lepadat! Tu susti ca e satana, eu cred ca e Iisus fiul Mariei Fecioara.

Citat:
Vezi ca esti lepadat de Biserica si trebuie sa reintri in ea.
Ce-ti mai pasa tie de mine... de fapt de trufia ta iti pasa!.. si de triumfalismul minciunilor tale ”infailibile”. NU mă lepad de Hristos-Cuvantul!!!! Nu vreau sa ajung in oala ta de noapte, acolo unde e frigul si scrasnirea dintilor, in intunericul si noaptea mintii!

Citat:
Vezi ca toate nebuniile astea ale tale de pe forum au consecinte duhovnicesti. Un episcop poate sa iti explice ce inseamna "sa marturisesti" nebuniile tale.
Sa-ti explice tie, toti episcopii lumii. Eu cred in sfinti!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 14:03:27.
Reply With Quote