Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #172  
Vechi 06.12.2022, 15:06:16
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.289
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Dumnezeu nu ne cere sa iubim lumea materiala, conteaza sufletul si trupul, nu ce ne inconjoara in lumea asta, domnu Moroco. E sfat de la toti preotii ortodoxi din tara si din lume. Eu transmit vorbele lor bune. Lui Dumnezeu nu ii pasa de aurul din Rosia Montana ca sa stiti.

Daca partidul AUR de unde faceti parte iubeste Romania mai mult decat Dumnezeu si toate lucrurile materiale de aici, sa le iubeasca in continuare, Dumnezeu nu cere asta. Trupul si sufletul conteaza. Nici macar Iisus Hristos nu s-a afiliat cu protestatarii din Ierusalim impotriva romanilor, a spus "Dati Cezarului ce-i al Cezarului, si lui Dumnezeu ce-i al lui Dumnezeu", in traducere reala inseamna: platiti taxele conducatorului tarii, iar lui Dumnezeu sa va mantuiti sufletul.

Si asa partidul AUR este opozitie controlata, Simion e si el un actor bun.

Pentru ce dezinformezi? Nu-s membru sau simpatizant AUR dar as vota cu Simion. Nu-s nationalist-egoist pentru ca iubirea de sine sau iubirea de sine a lumii e sursa pacatelor ce au iesit din necredinta in Dumnezeu. Dar chiar si asa as vota cu domnul Simion pentru ca am incredere ca impreuna cu Victor Orban si ceilalti lideri suveranisti din Bulgaria, Moldova, Serbia, Muntenegru, Ucraina, vor forma Uniunea European-Crestina de Rasarit cu Centrul la Bucuresti si la Budapesta.

Daca te-ai suparat si te-ai pripit simtindu-te amenintat ca sa te aperi cu repetarea cuvintelor sfintilor desi nu te-am acuzat atunci, din spaima si pripeala asta se vede ca nici n-ai avut rabdare sa intelegi ceva bun din ce ti-am scris spre folos duhovnicesc. Pai aia am zis ca nu e vorba numai de suflet si trup ci de o inviere intreaga, o faptura noua si un templu nou deci si de inima (Tatal) si de minte (Cristos) si de templu (Carmuirea Harica) e nevoie, si nu doar de trup si suflet, defapt doar de trup pe care omul il preschimba in trup-firesc pagan ca sa se laude cu puterea si cu muschii si sa neglijeze si sa nu-i mai pese de suflet idolizandu-l si bagandu-l in pile si privilegii ca nebunul din pilda caruia i-a rodit tarina din pricina "vredniciei" sale!!!

Deci nu te supara... frate... daca stii jocul ala sus-jos numit piticot... ca doar m-am adresat unui vrajitor gri ce se crede intelept cand se aliaza cu dracul ca sa treaca puntea magarului "mantuitor", medicina-calea aia de mijloc blestemata de unde a fost agatat de un barlog si aruncat in haos... revenind cica el din adanc si de la caderea asta devenid vrajitorul alb... tzepuind cu bastonul de scos demoni o lume intreaga sa laude si ei pamantul de mijloc, calea de mijloc, batalia pentru mijloc-echilibrat, adica sa ajunga copiii sa laude exact satanismul si slava lumii justitiar-medi-cale si sa se laude ca beroi ai acestei laudarosenii pusa la cale de scenaristii materialisti tradatori-uneltisti care saboteaza si complotisti revoluti care submineaza autoritatea lui Dumnezeu pentru a impune autoritatea lumii si a banului si a mai marilor care conduc actiunile din cotlonul religios-eretic si sectarist.

Si de Sosoaca imi place dar imi pare rau pentru ea ca are boala profesionala, justitiopatie urlatoare si mandrie laudaroasa lacoma si mare cat china... ca si cu ea as vota daca nu s-ar bate in piept toata ziua ca King-Kong calcand peste toate mai rau ca tancul, cam ca Gozila.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 06.12.2022 at 15:10:00.
Reply With Quote