View Single Post
  #147  
Vechi 15.05.2007, 19:50:59
Ameera Ameera is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.05.2007
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dillema
Citat:
În prealabil postat de najhat
PS.Nu mai compara islamul cand mohamed mergea pe camila ,acum musulmanii merg pe luna,alaturi de crestini.Acum o fata si un baiat daca vor sa se casatoreasca si parintii nu sunt de acord se duc la tribunalul religios cu 4 martori si se casatoresc.Numai in tarile din golf persic se practica casatoria matta.In siria,liban,iordania,palestina,legea interzice.
FEMEIA ARE CO.SRL-NU COMPANIA UNUI BARBAT--jonglezi cu cuvintele necinstit!
DV.aveti un fix cu crezul islamic,si v-am spus
cine il spune ,cand si unde.
Durerea e ca musulmaniiVOR SA MENTINA perioada epocii primitive de pe timpul lui MOhmaed , pentru puntea mentine aplicabilitatea legilor primitive ale coranului. Si cred ca matale nu prea esti informata, dar in tarile musulmane INCA SUNT MUSULMANI la acel nivel de dezvoltare, mai folosesc si astazi camila ca mijloc de locomotie din cauza saraciei.
In tarile fundamentaliste musulmane inca isi trimit copii la scoli islamice, refuzand sa isi trimita copii la scolile de stat, spalandu-le mintile cu cacaturile si tampeniile coranului.
Pai tocmai mi-ai spus ca copii matale au devenit deja musulmani, CE VREI MATALE SA CRED? AFIRMATII PE CARE INCA NU LE-ATI EXPUS?vad ca deja aveti mentalitatea unui musulman, treziti-va!
Ce zici matale legat de casatorie! este mo minciuna. Fata aleasa de baiatul matale nu se poate casatori decat in prezenta tatalui ei, femeia nu se poate reprezenta in islam singura in cazul casatoriei religioase.Mai mult prezenta femeii la casatoria religioasa nu este obligatorie ci TATAL EI ESTE OBLIGAT SA FIE PREZENT! Te rog sa iti revizuiesti cunostintele!

Iar fata matale la fel, se poate casatori doar cu acodrul si in prezenta tatalui

Si daca prin absurd e adevarat ce ai zis matale, rudele fetei cu care baiatul matale se va casatori, vor face iad din casatoria fiului matale, nu iti fie teama
Hai sa iti spun un lucru:noi ,romanii sunt un popor crestin ortodox....:D....Intrebarea e:cand si unde aratam noi lucrurile astea?Ca daca nu ar fi atatea"crestine"pe strada ce umbla mai mult dezbracate decat imbracate,nu ar mai fi nici atatea violuri,divorturi,infidelitati,s.a.m.d.Nu cred ca e o rusine sa fi imbtracata decent fara sa iti arati formele si la altii...sau vrei sa fi admirata de Domnul?Sunt prea multe de spus....Inca o data :D-zeu sa iti lumineze mintea si sufletul,si vezi ca poate multi crestini de pe acest forum nu vor ca imaginea lor(ca si crestini) sa fie reprezentata prin tine...