View Single Post
  #146  
Vechi 15.05.2007, 19:39:10
Ameera Ameera is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.05.2007
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dillema
Citat:
În prealabil postat de najhat
Casatoria mea este facuta la primarie ,nu la o moschee,stimata dilema.



Copii cei 2fiind crestinati in RO,din pc.dv.al sotului meu care nu a avut nimic impotriva ,mi-a spus ca oricum copiii vor merge dupa religia tatalui.Deci toti 4copiii sunt musulmani,practicand religia de la 6ani cand merge la scoala.In tarile arabe copiii urmeaza religia si cetatenia tatalui.Sotia este lasata in religia ei.




Daca tot cautati "Victime",cereti de la redactia ziarului Evenimentul si va vor da destule cazuri cu romance care si-au schimbat religia si ce au patit apoi si cum ne-am chinuit sa le ajutam sa fuga noaptea cu ajutorul ambasadei ,li sa dat si bani de persoane cu inima buna si apoi s-au intors pe ascuns si au spus ca am vrut sa le stricam casatoria[-cuvinte transmise de sotii lor ,sotilor noastri ].Sotul meu a sfatuit-o pe una sa mearga la politie cu certificat medical,mi-a dat bani sa-i dau sa fuga.Ambasada romana din Abu Dhabi are de povestit multe cazuri,cu romance convertite si patite.Dumneata nu crezi ca exista musulman bun.In Siria sunt si traiesc in armonie cu crestini.in vara aceasta am fost in siria special ca sa merg la manastirile din jurul Damascului ,la Malulu,unde exista biblia in limba aramaica ,am fost lamanastirea SEDNAYA,si mi-am luat fetele si doua familii musulmane,vecini de15ani si ne-am rugat acolo in postul Maicii Domnului.Musulmanii merg la aceste manastiri pt.ca,crd in minunile facute de icoana Maicii Domnului.Intreaba un preot si-ti va povesti despre aceste manastiri.Apoi m-am dus cu ei la mormantulSF.IOAN,in Damasc,unde este numai capul,si este vasul unde au fost oamenii botezati ,este f.frumos.Sti,dilema trebuie sa mergi si sa vezi,ca exista armonie si viata traita impreuna intre musulmani si crestini,cel putin in Siria.Aici in Emiratele arabe nu tocmai.Sarbatori fericite.Doina
Din ce in ce mai mult imi dati dreptate si imi confirmati temerile!!!Chiar mi-au dat lacrimele! se pare ca nu jumatate, dar TOTI musulmanii sunt rai.

Copii d-voastra nici nu au dreptul sa fie crestini! Si cum zici matale ca musulmanii traiesc in PACE cu crestinii in Siria!!!!

Eu ziceam de casatoria religioasa musulmana cu sigiranta ati facut-o in Romania, caci in Siria iti cere acel certificat de casatorie religioasa musulmana altfel erati obligati sa o faceti iti Siria. Iar la casatoria religioasa femeia este obligata sa marturiseasca crezul islamic, indiferent de esti crestin sau musulman.

Primii 2 copii observ ca au facut-o, altfel nu esti consdierat musulman, si trebuie sa o faca in public cu martori, iar imamul elibereaza un certificat conform caruia persoana e declarata musulmana si depusa la politie.


Iar cazurile care le-ai expus...OBSERVATI CUM MUSULMANII TRATEAZA CRESTINII IN TARILE MUSULMANE??
Esti crestina?hahahaha....ce rusine...esti caraghioasa si plina de ura....asa ca si cei ce vor conversa cu tine ,vor crede ca TOTI crestinii sunt la fel de ....dar nu mai conteaza...D-zeu sa iti lumineze mintea si sufletul....Ca ai dat-o in fanatism religios mai rau ca musulmanii...tu trebuie sa iti iubesti aproapele,oricum si oricare ar fi el....dar tu pari invidioasa pe fericirea altora....ar fi mai bine sa te calugaresti...:)