View Single Post
  #144  
Vechi 04.06.2010, 15:46:29
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iosif Vezi mesajul
Ti-a zis cineva ca nu e voie? Tocmai pentru ca nu vreau sa iti potolesc aceasta verva, nu o sa iti indic paginile unde se afla cele mentionate de catre mine intr-un post anterior.

Si daca acest topic e doar pro Klaus, e o problema ca intri in dialog si cu cei care nu sunt asa inflacarati? Iti lipseste spiritul critic in duh crestin? Crestinismul nu anuleaza spritul critic, iubite frate, dimpotriva.

Jurnalul de calatorie prin Romania mai lasa de dorit, asa cum lasam de dorit fiecare dintre noi, insa cartea despre Zei, Idoli, Guru merita citita mai ales de cei care nu stiu sa priveasca obiectiv promisiunile desarte ale altor religii.

Si Daniel...cumpatare in toate! Pace si bucurie de la Duhul Sfant!
Desigur ca vreau sa dialoghez,insa argumentele celor care sunt impotriva ,nu le vad corecte,si nu cred ca este constructiv sa vorbim cu cei care au pareri contrare.Si cu cei care au acelesi simpatii e greu sa legi un dialog,atunci ce sa mai vorbim de cei care gandesc altfel decat tine.
Eu as fi vrut sa nu fiu aproape singur pe acest topic,dar daca asa s-a intamplat,trag si eu de aici cocluziile de rigoare.
Asa ca domn profesor,cititi in continuare ce va foloseste,si asta este.
Topicul poate sa stea suspendat un timp,daca nimeni nu mai are nimic de spus.Eu personal am postez aici mai rar.