Subiect: Postul negru
View Single Post
  #743  
Vechi 17.01.2024, 13:38:25
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.290
Implicit

Nu ma credeti, nici nu va cer, dar craciunitzele au inflorit a doua zi de Craciunul Traditional, cel din 7-8 ianuarie 2024, pana atunci plantele astea nu au avut nicio floare deschisa, doar boboci, deci pana si ele ne spun ca suntem defazati cu 13 zile inainte fata de Cer. Craciunitele se deschid si infloresc intotdeauna de sfantul Craciun asa cum se tine in Cer. Acum iata vine gerul bobotezei fix de boboteaza traditionala de vineri si sambata, 19-20 ianuarie 2024. Imediat dupa boboteaza urmeaza un frig napraznic de crapa pietrele, simbolizand prin inghetare Credinta foarte puternica daruita de Dumnezeu oamenilor si intregii creatii prin sfintirea apelor. Noi am sfintit si am tinut defazat cu 13 zile. Iata deci ca marturisesc florile si stihiile ca suntem deraiati si ca tragem si Ucraina si Moldova strabunilor dupa noi. Poate din cauza noastra se deruleaza cumplitul razboi. Nu stiu ce ar zice despre situatia de fatza sfantul si marele Antonie. Cred ca ar zice sa ne imbracam in sac si sa ne presaram pe cap cu praf si cenushe fiindca se pare ca nu mai e nimeni in poBOR care sa vrea repararea situatiei in care s-a ajuns dintr-o mica pripeala.

Deci joi e post negru!...... in Cer.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 18.01.2024 at 12:52:52.
Reply With Quote