View Single Post
  #132  
Vechi 07.05.2009, 10:58:15
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
Domnule daca tot vorbim pe langa subiect, poi v-am zis ca preotul Pomohaci este plin de Har shi se vede shi din cantecele sale frumoase, ca l-am vazut pe TV, shi cu talc pe care le canta... iar profesorul invitat este o trambitza de sub Iosif Trifa (Trambitza nr1 shi intemeietorul Oastei Domnului care a fost persecutat pe nedrept de BOR prin inscenarile shi minciunile unor ierarhi plini de piszma shi rautate, ca in final sa i se ridice anatema shi sa i se restabileasca memoria recunoscandu-i-se jertfa sa cu bun miros duhovnicesc de catre BOR imediat dupa revolutzie, in primii ani). Deci nimic rau in a se sfatui creshtinii intre ei shi a-shi povesti viatza lor cu folos duhovnicesc pentru adunare. Shi unde sa se adune altundeva decat la biserica shi unde sa discute shi cand decat dupa slujbe sau in zilele cand nu este randuita vre-o slujire... deci ce vedetzi voi aiurea? ce vedetzi rau? asemanarea cu discutziile shi shedintzele altora?
Care e legatura intre Pustan si Iosif Trifa? Ca eu nu stiu sa fie vreo una.

Iar adevarul cu caterisirea par. Iosif Trifa nu e chiar asa, e undeva mai pe la mijloc, dar asta e alt subiect.

Si nu toti cei care isi spun crestini inseamna neaparat ca sunt, erezia nu e de la Dumnezeu si daca vezi cu cata ravna unii din cei care isi spun crestini ataca Biserica Ortodoxa pentru a-si impune ideile lor, cred ca este evident ca nu poate fi loc de schimburi de experienta spirituala si altele din astea..
Reply With Quote