View Single Post
  #96  
Vechi 10.03.2024, 19:36:26
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Nu pot să nu observ recurența matale că totul se reduce la personaje, interese personale, de clică, de clientelă și așa mai departe.
Păi asta se vede la tine că nu ai criticat PSD-ul și nici PNL-ul, deci e clar că ești în zona asta de escroci pătați, dar ca să nu pară dubios o arzi ca principial.

Altă tactică jegoasă a ta, nu dai în putere și ești chiar cățelul lor de pază ca ziariștii ăia care ceartă opoziția dobitocii în loc să corijeze excesele puterii.

Am citit texte răspândite de borfași partinici, nefiind afiliat politic și știu cam ce vine din zona USR, ce din zona PSD, ce din PNL, și ce de la PMP, deci îmi dau seama imediat, la tine puți a pesedism.

Și mai puți și a bugetar, ai profilul ăsta pe care l-am văzut la un nesimțit fost coleg de studii, jegul era angajat într-o primărie, nu făcea mai nimic, avea program de gravide de 4 ore, vinerea și mai scurt dar răspândea manifestele primarului PSD, evident pe vreun salariu de 4.000 de lei sau 5.000 în mână.

Și era într-o localitate depopulată și abandonată de oameni, în care primarul făcea ce voia.

Eu astfel de oameni sper să radă Simion și aici chiar și partide progresiste, nu se mai poate să fie atâția paraziți plătiți în bugetul de stat care umflă numai datoria publică, nu sunt productivi, dar sunt guralivi tupeiști.

Înțeleg dacă ne împrumutăm să facem infrastructură dar niciodată pt a plăti niște oameni care căpușează, care câștigă necinstit niște sume.

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Se vede foarte clar, cel puțin pentru cei care vor să vadă, că n-ai nicio treabă cu interesul public, cu interesele naționale românești, cu interesele reale ale creștinătății ortodoxe românești, chiar și așa dubioasă cum este ea când ne uităm la roadele credinței.
Și ce tu reprezinți interesul național, care ventilezi pe forum porecle de copii retardați che gargară, reiei teme de la un manipulator agresiv ca bot, și de la cățeii pnl cartianu, ciocazanu șamd, deci tu ești mincinos și strâmb la suflet ca și ei, că altfel nu te-ai regăsi până într-atât că le preiei și ticuri de limbaj.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 10.03.2024 at 19:44:29.
Reply With Quote