Subiect: Dumnezeu exista
View Single Post
  #8  
Vechi 03.03.2010, 20:07:38
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
link prin care am putut viziona adevaratele crime ale Mamei-Rusii si m-am ingrozit! !
Ca de obicei este foarte frumoasa expunerea ta in afara de acest detaliu mentionat de tine ca fiint "adevarata poveste"
Am urmarit si eu acest filmulet desi voiam dupa 5 minute sa-l inchid. De ce ? pentru ca este o mare gogoomanie, realizat de un regizor din tarile Baltice, comentat si ras-rumegat de diversi "cunoscatori" din Ucraina care este dupa cum poate stii cea mai inversunata si invidioasa conducere din zona.
Despre estonianul care a regizat aceasta mizerie pot sa-ti spun ca se trage din simpatizantii fascistilor care au turnau cu voinicie cristalele otravitoare din camerele de gazare si apasau pe tragaci cu mare RIVNA de catei lingusitori pentru a ucide tineri, femei si batrini suspectati de a fi partizani.

Acestia, balticii, ucrainienii si polacii erau cei mai serviabili si rivnitori dintre politaii angajati de hitleristi in teritoriile temporar ocupate

Chiar am fost curios sa urmaresc pina la sfirsit sa vad daca vor aduce vre-o persoana "neafectata" de politica actuala a gazelor si a invidiei...si te anunt ca am urmarit si nu s-a pretat NICI o persoana demna la o asemenea josnicie.

Evident insa ca tu ca roman crescut in aceasta atmosfera si cultura a urii fata de rusi insa cu mari veleitati de scriitor( nu zic nu) nu ai cum sa discerni aceste fenomene. Pentru asa ceva iti trebuie o deschidere serioasa catre cultura REALA.
Sper insa sa te ajute Dumnezeu sa vezi pe viitor ADEVARUL, si sa depasesti impresia ca TU AI ALES SA CREZI ceea ce ai scris pe hirtie( prin Lib. Arb.) cind de fapt sper sa realizezi esti un produs al circumstantelor si a FORTELOR VIETII.
Numai bine!

Last edited by andreicozia; 03.03.2010 at 20:13:54.
Reply With Quote