View Single Post
  #5  
Vechi 26.04.2024, 00:38:42
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 406
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Am scris acum 2 ani postarea, am și uitat de ea, 99% dintre călugări nu cred că se filmează totuși, dar internet numai cine nu vrea nu are în chilie.


Nu știu dacă are totuși echipă de filmare pe Athos, ar fi ceva prea mult și deplasat, e vorba de distragerea atenției de la slujbe, dacă te gândești la live-uri sau pierzi timp cu editatul, filmatul, marketingul e timp de mântuire.

Plus se mută zgomotul lumii în mănăstire, și mai e și pericolul alunecării în mondenitate sau zonă cancanistică a bisericii, cazurile Visarion Alexa, Vasile Bănescu, chiar Vasile Ioana a făcut niște declarații ecumeniste la un moment dat într-o sală de teatru.


Mi se pare pierdere de timp, singurul motiv să postezi ca parohie pe internet ar fi dacă ai informa asupra programului și când te găsesc oamenii, eventual să faci un fel de info despre ce programe are comunitatea în af
Tre să ai nervi tari și să nu lucrezi ca să urmărești ce zice fiecare pastor, chiar și pe preoți eu nu urmăresc tot ce postează doxologia sau trinitas, fac o selecție.
Dar nu cred că vine cineva pt circ ecumenic pe tik tok.
Se face și circ ecumenic, eu intru că fac content pe nișa la care lucrez + marketing și îmi apar instant clipuri cu oameni care postează din religie, fie protestanți, fie ortodoxi. Chiar ai optiune să resetezi algoritmul, dar tot apar ei 🤦🤦🤦. Nu, nu îmi place deloc sincer. Postez ce am de postat și ies din aplicație.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote