View Single Post
  #2  
Vechi 22.09.2006, 08:38:09
Darius Darius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.06.2006
Mesaje: 138
Implicit

grija la interventii ionut. daca ai o parere diferita fata de sentimentele sau parerile altuia exprima-le in mod corect si coerent si respecta fiecare persoana de aici.

grecu
discutiile trebuie purtate cu grija. in primul rand problema forumurilor poate fi una malefica prin faptul ca nu se pot sesiza intonatiile si tenta de smerenie sau nu cu care se scriu cuvintele. multi au fost atacati , chiar si eu pentru ca se credea ca am vorbit rautacios. de aceea cei care citesc nu trebuie sa raspunda urat la replici pentru ca li s-a parut ceva jignitor in ele. toti ar trebui sa ne ferim de a-l aduce pe cel rau prin cuvinte jignitoare si sa avem respect fata de fiecare.
aria in care se poate discuta, cei cu credinta o cunosc si stiu pana unde pot sa mearga cu sfaturile si cuvintele. inca odata repet. nu stiu cine si-ar putea asuma responsabilitatea smintirii altor persoane prin sfaturi, propozitii sau cuvinte pe care nu le stapanesc duhovniceste si cu credinta deplina. acestea le ai doar cu ajutorul Sfantului Duh, iar eu cel putin nu ma simt vrednic de atentia Lui.
am mai spus-o, la randul meu de la altcineva care avea dreptul sa imi de-a sfaturi, fiecare om prin botez are asa numita preotie imparateasca si avem cu totii datoria sa Il marturisim pe Iisus.
Dumnezeu sa ne lumineze.
Reply With Quote