View Single Post
  #162  
Vechi 17.05.2007, 10:59:31
Ameera Ameera is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.05.2007
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dmb
:rolleyes: Uite ca sa fii f. linistita eu sint mult mai pacatos decit tine si mai pacatos decit ceilalti, ba am patimi de care nu pot scapa de ani de zile, nu intorc obrazul la palmile fizice ca din astea nu am mai luat de mult (poate ma ajuta statura sau faptul ca arat ca un arab...cine stie?)nici nu m-am apucat de studiat islamul ca sa fiu mai bun. Nu am studiat nici chiar crestinismul. Dar in prostia si nimernicia mea stiu ca Dumnezeu este Treime iar unul din aceasta Treime este Iisus. Toti cei care cred altfel nu cred in Dumnezeul meu! Toti cei care cred ca Iisus a fost doar om sint necredinciosi pt mine.
Nici chiar la filme nu ma uit ca sa inteleg islamul, mie imi ajunge sa traiesc intre ei. Nu-mi trebuie nici teorii, nici politica ca sa-mi vad vecinii sau colegii de lucru musulmani cum sint. Si cum sint nu sint bine! Vezi tu intre teorie si practica exista realitatea care nu-i de celuloid!!!
Ceri exemple de la crestini in care sa se laude cu ceva bun (se vede ca nu esti crestina) Crestinul nu se lauda decit cu neputintele!
Te-ai lasat de fumat prin Coran? Pai ajungea sa intrii intr-o secta autohtona pentru asta si ei se lasa f. repede de toate cele ...credinta mai ales!
Daca poate venii un lucru bun de la Satan?
Pai ca sa-l intelegi pe Satant este simplu. Lui ii este indiferent ca nu fumam, bem, mincam mult sau avem alte patimi pina cind oricum sintem despartiti de Impartasirea cu Dumnezeu. Poti avea toate virtutiile de pe lume daca nu esti intre oi tot capra esti!
Dar daca ramii intre oi atunci incepe lupta cu patimile. Daca tot nu poate face capra din tine macar sa faca o oaie neagra!!!!
Sfintii s-au luptat pina la moarte cu ispitele....culmea ca islamicii,sectantii scapa f. usor de ele!
Esti capra sau oaie Ameera? Intrebarea nu-i ca sa-mi dai mie un raspuns (eu stiu ce esti)ci sa ti-o pui tie!:)
Da,m-ai inteles total gresit...eu nu vorbeam de laude...ceream si eu niste simple exemple,dar cum nu avem ce exemple bune sa dam,e usor sa schimbam vorba,cat despre musulmani,crede-ma ,nu mai are rost sa deschidem subiectul,deci hai sa ne facem ca nu stim de ei...ca alte critici nu gasiti,decat pe acest subiect....nu mi-a raspuns nimeni la intrebarea:VT FACE PARTE DIN BIBLIE?ESTE BAZA CRESTINISMULUI?S-A PLECAT DE LA VT SAU NU?SAU VT ESTE BIBLIA EVREILOR PENTRU VOI?Toate cele bune.:)