View Single Post
  #120  
Vechi 17.06.2010, 12:38:50
ConitzaAna ConitzaAna is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 10
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gibilan Vezi mesajul
coana MARE ce vrei sa imi spui tu cu gramatica, ai si tu dreptate intru-n fel mi-au mai spus-o multi aici pe forum insa tu nu prea citesti din urma,ca atunci nu mai repetai acelas lucru spus de altii eu tot la fel am sa scriu ca asa stiu si asa imi place sunt din ardeal vita de dac si mi-s tare mindru ca nu m-am nascut intre betoane ci in leaganul stramosilor mei uneori aud ropotul cailor si incrucisarea sabiilor stramosilor mei a caror mostenire mi-au lasto mie si la altii care nu ne prea pasa de gramatica ta ci traim autentic,antic,si cum mai vrei tu.un cutit e o arma, sau un obiect de bucatarie,depinde ,de cum il folosim tot asa si internetul,si apoi calugarii nu fac decit sf. ascultare de cei mai mari ai lor.de ce tu te bagi in ciorba lor,nu e de competenta ta sa faci rinduiala in monahism are cine[conducerea superioara]sapoi nu sti tu citi sunt calugari pe mes.ori pe hi5.tu poate nu vorbesti in numele celor de pe hi5 ci lovesti in altii care chear nici-odata nu ti-au facut nici un rau ci la liurghii se roaga din suflet.....si pt.tine.daca ma certi cu rautate dupa cum bine spui esti ca si mine si aici nu e loc de povestiri cu cucoane de Bucale,te rog deosebit ia o pauza.daca esti asa sfetnic bun sa te faci calugarita. no binei
Imi pare rau, nu consider un discurs dezlanat a fi dovada de traire autentica romaneasca. Ti-am atras atentia la felul tau de a scrie din simplul motiv ca este foarte aiuristic, greu de ingurgitat si o lipsa de respect pentru ceilalti, care citesc postarile de pe forum. Un taran din Ardeal, cu siguranta va sti sa se adapteze normelor de scriere si, chiar daca in viata de zi cu zi vorbeste "taraneste", nu-ti scrie intr-un act oficial cu greseli gramaticale si fara semne de punctuatie. Si asta pentru ca taranii autentici au respect pentru semenii lor si nu vor cu orice pret sa se remarce. Asa ca ai putea, totusi, sa faci postarile tale mai placute la citit si sa nu te mai umfli atata in pene. Cat despre calugari, iti dau dreptate, na! Sa traiasca in legea lor, cum, de-altfel, o face toata lumea in ziua de astazi...