View Single Post
  #118  
Vechi 17.06.2010, 11:45:28
gibilan
Guest
 
Mesaje: n/a
Exclamation coana mare eu nu menajez pe nimeni fiind-ca sunt bardist

Citat:
Īn prealabil postat de ConitzaAna Vezi mesajul
Userul Gibilan ar trebui sa tina un discurs demn de un utilizator al acestui site, nu plin de greseli gramaticale (o mica remarca, ce va fi categorisita la "rautati", pe care indraznesc sa mi-o permit). Si, inca o data indraznesc, zicand ca niciun calugar nu ar trebui sa aiba Id-uri de messenger, conturi de Hi5 si alte astfel de balarii, din simplul motiv ca ar demasca taina care il leaga de Dumnezeu prin monahism. Calugarul sa fie "monos", ascuns, sa fie o minune tacuta, ca o umbra pe acest pamant (dar o umbra care, prin smerenia si rugaciunea sa, sa mantuiasca pe multi). Pentru mine, internetul nu este decat o oglindire virtuala a lumii contemporane, iar monahul care iese la rampa pe internet deja s-a amestecat cu spiritul vremii si deja s-a indepartat de taina monahismului.
coana MARE ce vrei sa imi spui tu cu gramatica, ai si tu dreptate intru-n fel mi-au mai spus-o multi aici pe forum insa tu nu prea citesti din urma,ca atunci nu mai repetai acelas lucru spus de altii eu tot la fel am sa scriu ca asa stiu si asa imi place sunt din ardeal vita de dac si mi-s tare mindru ca nu m-am nascut intre betoane ci in leaganul stramosilor mei uneori aud ropotul cailor si incrucisarea sabiilor stramosilor mei a caror mostenire mi-au lasto mie si la altii care nu ne prea pasa de gramatica ta ci traim autentic,antic,si cum mai vrei tu.un cutit e o arma, sau un obiect de bucatarie,depinde ,de cum il folosim tot asa si internetul,si apoi calugarii nu fac decit sf. ascultare de cei mai mari ai lor.de ce tu te bagi in ciorba lor,nu e de competenta ta sa faci rinduiala in monahism are cine[conducerea superioara]sapoi nu sti tu citi sunt calugari pe mes.ori pe hi5.tu poate nu vorbesti in numele celor de pe hi5 ci lovesti in altii care chear nici-odata nu ti-au facut nici un rau ci la liurghii se roaga din suflet.....si pt.tine.daca ma certi cu rautate dupa cum bine spui esti ca si mine si aici nu e loc de povestiri cu cucoane de Bucale,te rog deosebit ia o pauza.daca esti asa sfetnic bun sa te faci calugarita. no binei

Last edited by gibilan; 17.06.2010 at 12:00:20.