View Single Post
  #14  
Vechi 09.05.2023, 22:54:07
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 400
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
Nu cred că va câștiga, Ukr are resurse nelimitate de armament din partea Nato + mercenari iorest

decit sa ne dam cu parerile mai bine sa ne rugam pentru RUSI sa cistige acest razboi.Cine nu pricepe ca acest razboi este al ortodoxiei impotriva fortelor intunericului nu pricepe nimica!.
De rugaciuni ce ati spus, da sa facem toti pentru sufletele noastre si a celor suferinzi, dar daca nu interveneati cu Rusia si NATO, mai bine v-ati fi pastrat cuvintele. Sunt lucruri in lume care se misca si se intampla de care noi nu vom sti niciodata, decat Dumnezeu.

De cat sa ascultam propagande la televizor si de stanga si de dreapta, mai bine il stingem de tot.

Stiti ce a zis parintele Constantin Necula de Rusia Ortodoxa?

Ia uitati aici: https://youtu.be/Q8g35q8DrWg

Sa nu mai spuneti in viata voastra vreodata ca Rusia sa castige razboiul sau Americanii. Toti sunt RĂI!!!

La ce Ortodoxie reprezinta Rusia prin patriarhul Kiril, mai bine te bagi cu capul in pamant.

La cate se intampla si in Asia, bine ca nu veneau rusii sa faca razboi impotriva Chinei, Thailandei, Vietnamului si Koreei, ca afirmatia lui Putin "sa facem razboi, ca ne vin astia si ne distrug familia prin LGBT-ismul lor" , dar v-ati intrebat ca exista homosexuali si in Rusia de care nu se zice nimic? Ca in Tailanda umbla tot felul de nimfe pe strada, la fel si in China, si asa mai departe (eu am fost prin tarile acestea cand navigam si am vazut).

Daca Putin chiar se lupta impotriva celor care vor sa distruga familia, pai de ce nu ataca si Asia, daca se considera asa mare Cruciat si Sfant? Mai ales ca, chinezii, tailandezii, indienii, vietnamezii majoritari nu sunt crestini, ci pagani sau budisti. Putin lupta pentru Ortodoxie nu? De ce se aliaza Putin cu paganii? Sf. Apostol Toma cand a fost in India, a fost sa se alieze cu indienii sa atace imperiul Roman sau pe evrei ca l-au rastignit pe Iisus Hristos sau s-a dus sa converteasca paganii de partea crestinismului?

Dupa parerea mea, pretextul Rusiei pentru razboi nu este de a ataca caile Vestului, ci de a reface URSS-ul, sa schimbe ordinea mondiala, pentru ca rusilor, si mai ales lui Putin, le pasa mai mult de economie si resurse decat ce fac doi in privat intr-o casa sau in public (cu cine se culca).

Este adevarat insa, ca in Vest, protestantii (in curand si catolicii) o iau razna, legalizand mariajul intre gay in "bisericile" lor, dar asta poate fi combatut prin diplomatie, prin lege, in tarile respective de a interzice asa ceva, daca cineva la putere e bun.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 09.05.2023 at 23:13:54.
Reply With Quote