Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #174  
Vechi 06.12.2022, 17:30:23
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.996
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Aaa am inteles. Scuze. Pai am crezut ca ai spus mai demult ca esti in partidul AUR, la "Miscarea Stramoseasca"....si de asta am zis asa.
Mi se pare cam nerealist să se înscrie cineva într-un partid care cerea la un moment dat vreo 10 euro pe lună, mai nou au ceva card ca la suporteri, conceptul e unul interesant și e prima dată adus în politică de ei.
Mai degrabă Simion are unele chestii inovative, a fost printre puținii care au strâns 100.000 de semnături pentru candidatură independentă europarlamentare, Peter Costea avea bisericile neoprotestante în spate și era la a doua candidatură (după 2014) și Simion a luat aproape cât el la voturi în 2019.

Are ceva know how în videografie și în mica organizare, nu știu dacă ar putea organiza la nivel mai mare, dar unii nici la nivel mic nu se pricep, nu trec praguri, nu strâng semnături, nu strâng oameni într-o săliță mică la o conferință mai mult de 50-100 nu se strâng și dau cu mizerii în alții care măcar sunt un nivel mai sus decât ei.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Eu nu am de ce sa ma supar. Eu vorbesc normal aici. Conversatiile pe internet cu text sunt niste conversatii "reci" pe care nu le simti, comparativ cu cineva in viata reala/cotidiana cand vorbesti fata in fata. Ca eu in realitate, in general sunt un om calm, foarte calm...
În viața reală nu cred că ar vorbi mulți politică pt că oamenii se supără cel mai repede de la politică, mai degrabă nu ar mai fi conversații dacă n-ar fi punțile online.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote