View Single Post
  #96  
Vechi 17.04.2014, 13:50:35
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Annyta Vezi mesajul
Păi eu încerc să aplic metoda aia de a mă comporta creștinește în viața de zi cu zi, la locul meu. Nu mi-am pus în gând să schimb pe nimeni, că nici nu cred că se poate, fără voia celuilalt, desigur.

Nu cred că mi-am exprimat vreodată nemulțumirea cu ce se întâmplă la nivel macro... să zicem... Societatea e formată și ea din indivizi, așa că punctul de plecare în a îndrepta ceva sunt eu. Cred că am foarte mult de lucru aici, așa că nu știu când/ dacă voi trece la a avea pretenții de la cel de lângă mine...
-pai eu zic ca nu e bine sa tacem din gura,trebuie sa si marturisim adevarul
-normal ca e bine sa ne schimbam,sa fim cat mai crestini dar si faptul ca nu acceptam raul,ecumenismul,satanismul,comunismul,magia,vraji toria,...arata ca ne-am schimbat mintea,ca nu acceptam ideile intunericului,ereziile...
-si e bine sa si marturisim,prin orice mijloace,chiar si copy/paste,link cattre un articol crestin,o carte ortodoxa,o predica ortodoxa...
-de ex a fost zilele trecute la TVR2 Capsali si altii care au luat apararea muzeului taranului roman, a ortodoxiei,a lui Mircea Vulcanescu,au zis ca sunt impotriva comunismului...nu e putin lucru
-P Amfilohie Branza a tinut o conferinta impotriva masoneriei,deci iar o marturisire a adevarului
-parintele Arsenie Papacioc a marturisit impotriva ecumenismului
-deci sunt oameni cu viata sfanta (parintele Arsenie [Papacioc si P Iustin si altii) care au marturisit impotriva ecumenismului ,a masoneriei.ca sa afle tot crestinul si sa nu accepte ereziile si organizatiile satanice
-si vin aici pe forum niste spalati pe creier ca AlinB,niste comunisti care se iau de marii duhovnici si noi sa tacem din gura ?
Reply With Quote