View Single Post
  #8  
Vechi 05.10.2023, 18:13:48
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 765
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Din gură poate să zică oricine orice, care e eșantionul pe care s-a făcut, ai întrebat într-o corporație unde sunt tineri până în 45 de ani în mare parte câți cred, se roagă, merg în pelerinaj, stau la racla cu moaște șamd ?

De ce să întrebi mai mult persoane de 60 de ani, hai să vedem publicul în putere, care are și venituri consistente și teoretic are puterea să procreeze - deci să proiecteze România de mâine și are și putere să construiască sate de la 0 prin investițiile lor imobiliare.



Mi se pare că specificul spiritual a înregistrat salturi uriașe în jos din 90 încoace, își închipuia cineva în anii 90 că vor fi unii după colectiv care vor da cu pietre în Biserică ?

Deci țara e pe regres, principalul motiv e că fuga după resurse și stabilitate te scoate din timpul de contemplație.
N-ai draga destule topicuri in care se te iei de Romania? Eu speram ca tu poti sa contribui informatii valoarese despre specificul spiritual al Romaniei, dar te comporti ca un copil criticand tot si contribuind nimic.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote