View Single Post
  #385  
Vechi 20.02.2010, 20:36:34
Ioana-Andreea's Avatar
Ioana-Andreea Ioana-Andreea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2009
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 630
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Ioana-Andreea
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patinina34 Vezi mesajul
Buna tuturor,
Uite eu am o vecina musulmana aici, tanara, 30 ani, cu 3 copii, sotul ei, tot musulman, bineinteles, a lasat-o, fara un ban, iar acuma banca le va lua casa.

Ea primeste ajutor doar, exclusiv d ela crestini, tot felul de crestini, sigur, insa 0 ajutor de la alte femei musulmane, care in momentul in care au aflat ca ea este singura, au exclus-o din orice tip de relatie cu ei.

Sotul ei a batut-o, a impins-o pe scari, pe copiii ii maltrateaza psihic, sentimental, este un abuz emotional.
Ei pina la urma vor avea poate una dintre soarta celor mentionati la topicul:

http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ead.php?t=8241

Ceea ce m-a socat in aceasta religie, este faptul ca ea, daca vrea sa-l ia inapoi, prin absurd, trebuie mai intai sa mearga cu un alt barbat, zice ea asa e religia lor- ca sa-l pedepseasca, si doar dupa aceea ea se poate impaca cu el, daca eventul exista aceasta varianta pentru ei.
Eu o ajut mult cu copiii ei, sigur, sintem aici vecine, o cunosc bine, de copiii ei imi este tare mila, deoarece ei trebuie sa mearga la tatal lor, si plang de fiecare data, si spun ca tata e rau, murdar, si ca tatal lor ii linge....ca si cum ar fii un caine, nu o persoana umana.
incearca sa o convertesti!
__________________
"Viata nu este nimic altceva decat un sir de apropieri si departari de Dumnezeu" - Pr. Emilianos Simonopetritul