View Single Post
  #19  
Vechi 22.05.2021, 04:19:03
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.994
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Posibil să fie Č™i ce zici tu o bază de date agregate despre toate miČ™cările unui om...
...
"Foarte pe scurt, cloud-ul guvernamental este un sistem, un sistem mare. Structura lui grafică seamănă cu un cloud (...) de fapt sunt trei niveluri structurale.
...
În vremurile din urmă cei care vor avea datorii vor fi legaČ›i financiar sau vor pierde proprietăČ›ile, inclusiv dacă au depozite prin casete de valori, băncile vor Č™ti.
Cele trei nivele structurale sunt(dpmdv):
-unul de baza ce cuprinde date despre evidenta populatiei, accesibile tuturor organelor guvernamentale fara nicio lezare personala(domiciliu, loc de munca, stare civila...),
-urmatorul nivel este cel care cuprinde date personale confidentiale: date medicale, financiare, profesionale, familiare...
-ultimul nivel cuprinde toate informatiile posibile despre persoana in cauza, accesibile prin sri.
Toate aceste date sunt colectate si arhivate automat prin scanarea prin sateliti(sau 5G) a tuturor CIPurilor de pe toata suprafata pamantului.

Chiar si fara CIP RFID se poate recunoaste o persoana prin identificare faciala digitala, dar banuiesc(nu stiu) ca aceste date nu sunt accesibile automat "organelor autorizate", ci prin investigatie.

In vremurile din urma oare cine nu va avea datorii daca astazi chiar si tarile superdezvoltate au datorii? Cine nu-si va pierde proprietatile?
De ce crezi ca anii trecuti s-a facut gratuit inventarierea funciara in Romania?
N-a fost gratuita, ci a fost o investitie interesata.

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
ne-ar prelucra pe toti prin ortodoxie si prin Cele 7.Tr.Ap care tocmai asta spuneau si mai spun ca vremurile Apocaliptice au inceput. Deci nu aveau cum sa ma prelucreze pe dos. Dar ce am scris e propria mea parere cu mici aporturi divine.
Prea mici; mai mult parerea ta.

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
sustin si eu asa ca tine fara sa ma fi prelucrat cineva si credinta mea in ortodoxie si in cele 7Tr.Ap. tocmai asta afirma: Domnul Iisus Hristos-Cuvantul e in mare lupta cu satana si cu omul antihrist iar noi ar trebui sa luam aminte.
Domnul Iisus Hristos-Cuvantul a terminat demult lupta si a invins; stiai?
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 22.05.2021 at 04:48:52.
Reply With Quote