View Single Post
  #4  
Vechi 09.09.2006, 23:09:43
Tiberiu_Rusu Tiberiu_Rusu is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.09.2006
Mesaje: 31
Implicit

Alexandr_Bazil: Bravo. Raspunsul tau e unul FOARTE bun. Un singur lucru vreau sa-ti spun. Tu ai zis asa: " momentan nu cred ca as fi capabil sa plutesc intre posibilitati fara sa am ceva concret de care sa ma leg. "
Ai perfecta dreptate ! si ramane acum sa te gandesti de CINE anume ar fi mai bine sa te legi. de El ? sau de Tine ? pentru ca e alegerea ta.
aici cel mai indicat ar fi sa-ti pui urmatoarele intrebari: Cum ar fi cel mai bine ? Sa am incredere in Mine sau in El ? Doar El ma poate ajuta si sprijini si ghida sau pot face toate aceste lucruri si singur ? Am nevoie de El sau am nevoie de Mine ? Am Eu resursele necesare pentru a obtine orice ? sau am nevoie de El pentru asta ?
Cum ar fi mai bine ?
acum.. stiu ca e greu sa raspunzi, dar trebuie. ca sa poti gasi raspunsurile la toate aceste intrebari cred ca ar trebui sa te gandesti putin la urmatoarea: Care e cea mai comuna caracteristica a oamenilor ? Frica sau Lenea ? pentru ca, in opinia mea, una din cele doua te obliga la aceasta dependenta.. de divin.
Reply With Quote