View Single Post
  #13  
Vechi 04.02.2007, 19:05:37
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Gabriel-30
Sunt de acord ca nu e neaparat ca fetele si tinerele in general sa nu poarte neaparat batic pe cap sau marame.Dar parul sa fie legat si strans cu o bentita frumoasa si decenta.In mare parte conteaza ca fata sa nu fie rujata, machiata, cu unghiile mari, cu fuste scurte,sau stramte pe trup,pantaloni sau pantaloni-mulati, cu fuste despicate si altele. Parerea mea.Va spun sincer ca de fiecare data cand merg la la Biserica la Sfanta Liturghie vad si iarasi vad tinere care pe langa faptul ca poarta tinuta indecenta...au si belciuge in nas,sprincene sau...limba.Asa ceva este total impotriva Religiei Ortodoxe. Dumnezeu a creat omul atat pe Adam si pe Eva fara a purta Adam cercel in ureche iar Eva din cate stiu...nu avea piercing...(Doamne iarTa-ma!!!) in sprancene,limba,nas,buric si alte parti ale corpului.Erau simpli fara a avea decat carnea din care erau facuti,..pamantul,lutul din care a fost conceput omul! Va dati seama ce gasim dupa 7 ani in sicriul unui rocker sau punkist???O gramada de fiare vechi,suruburi,saibe,piulite si alte componente tehnice de ai zice ca a murit nu un om....ci un...tramvai!!!
********************
Iertati-mi interventia si Dumnezeu sa fie cu voi!!!!
Ai dreptate, Gabriel, nu venim in Casa Domnului ca la discoteca, restaurant sau ca la parada modei. Este valabil si pentru barbati. De una zi, am vazut, spre exemplu, un barbat care s-a dus la altar si avea o canadiana care avea pe imprimat pe spate un animal care aducea cu ceva fioros, satanic. Este vorba de bunul simt al fiecaruia care ar trebui sa primeze in astfel de situati unice in felul lor, cu inalta traire interioara si cu o tinuta exterioara adecvata. DUMNEZEU SA NE LUMINEZE CALEA PE CARE MERGEM! +
Reply With Quote