View Single Post
  #67  
Vechi 23.02.2010, 22:23:34
Ponticvs Ponticvs is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.02.2010
Locație: Tulcea,RO
Religia: Ortodox
Mesaje: 59
Implicit

Uite care este parerea mea:
Credinta este o problema care tine de cele spirituale si nu are legatura cu banii sau alte porcarii materiale.Ea(credinta) ne da putere interioara pentru a trece peste necazuri si peste bariere de neconceput.
Nu renunta la Dumnezeu pentru ca EL nu renunta la tine!!!
Nu renunta la sotul tau.Este partenerul tau de viata.
Cineva spunea mai sus ca in cazul in care este doar o casatorie civila nu are importanta.Are importanta pentru ca in sufletul tau ti-ai dat consimtamantul sa imparti bune si rele cu acest om.Viciul pe care il are este asemanator cu drogurile.Ce faci?Lasi un dependent sa moara pe marginea strazii? Unde este spiritul crestin si iubirea Dumnezeului nostru?
Daca ai un copil obraznic il dojenesti sau il abandonezi?
Incearca sa iti protejezi familia.Limiteaza-i accesul la bani.Salariul pe care il are trebuie sa il primeasca pe card si acest card trebuie sa stea la tine.
Este un drum lung dar trebuie sa te lupti pentru a avea parte de victorie.
Lasa-l sa joace dar insoteste-l si limiteaza treptat suma pe care o joaca sau fixeaza o suma pe care sa o joace indiferent daca pierde sau castiga.
Crede-ma...am condus o mare sala de jocuri de noroc multi ani si stiu ce demoni salasluiesc in sufletele celor ce joaca.Aceasta sete se poate domoli numai ca iti trebuie rabdare si tact.
Este tot ce pot sa scriu in acest moment.
Nu renunta!
Reply With Quote