View Single Post
  #13  
Vechi 23.02.2024, 09:28:00
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
L-am ascultat pe Facebook si pare ca el crede in Dumnezeu si-L respecta. Deci dupa toate cate i s-au intamplat, si-a revenit si vrea sa mearga cu partidul lui, unul nou, ca a plecat de la verzi, pana la capat, inclusiv la prezidentiale. E foarte hotarat mai ales pentru prezidentiale si cred ca va avea mult succes.
Îi trebuie 200.000 de semnături valide ca să candideze, nu știu cine i le dă, nici SOS România spunea avocatul Rapcea unul dintre membri că îi e greu să strângă semnăturile pe real, în viața publică, fiindcă oamenii sunt reticenți.

Florin Călinescu nu are anvergură internațională, nu are relații cu conservatorii, cu Polonia și alte state aspect la care lucrează George Simion, care se preocupă și de extern.

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Frica-i rusinoasa dar sanatoasa ar zice unii insa daca esti mereu de partea calailor de frica inseamna ca iti meriti soarta, degeaba te tot plangi de altii nevrand sa-ti deschizi ochii ca sa vezi bine ca tu esti de vina alegandu-ti ca prostul partea rea.
Eu am votat Iulian Capsali în 2014 și Simion în 2019, la europarlamentare când mai nimeni de pe forumul ăsta nu știa despre candidatura lui, am semnat și am votat la Referendumul pt Familie, nu m-am vaccinat și am mers la Biserică în Pandemie, doar de Paști și de Florii în 2020 să zicem că nu am ajuns, erau cordoane de jandarmi lângă Biserică, nu o să-l uit niciodată pe gunoiul de Ludovic Orban pt ce a făcut.

Pe mine nu m-au păcălit că e referendumul lui Dragnea, că există un ser minune care ne scapă, că masca te salvează când de fapt e un burete care adună microbi, că Potirul sau Parohia sunt surse de virus și trebuie evitate.

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Tu ai impresia ca poporul roman este un popor de lasi si de fricosi? Te inseli
Poporul român e un popor de tâmpiți ca mase, nu ca indivizi, m-am convins după cum au judecat la vot: Ion Iliescu în 2000, Clotilde Armand și Dominic Fritz primari, Nicușor Dan primar, moșul Lis primar general al Bucurestiului bă, referendumul pt Familie picat că nu s-a făcut cvorum.

Foarte mulți speriați că le arătau la tv sacii în care sunt băgați morții de covid, le arătau cum ies dricurile din curtea spitalului, venea Emilian Imbri să zică că e greu pământul iarna și e greu de excavat pt gropi.
Pro(S)tv Filma într-un spital la ATI și deschidea știri de maximă audiență la ora 19 cu asta, lucru interzis, e ilegal să filmezi în spitale.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 23.02.2024 at 09:35:03.
Reply With Quote