View Single Post
  #97  
Vechi 01.05.2009, 11:15:52
axios's Avatar
axios axios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2009
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 299
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru axios
Implicit ...

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
Pai avea ca vorbea ca ar trebui sa vorbim si sa ii iubim pe cei din viata noastra cat sunt in viata si langa noi, sa nu ne batem joc si sa ne ignoram parintii batrani, ca nu stii cand nu ii mai ai si o sa iti para rau. Mie mi se pare lucrul asta destul de trist....

In fine, acuma daca o iei din prima cum ca spune numai prostii si nu faci nici un efort sa intelegi ce spune, asa ti se pare, o balacareala totala. Dar nu e chiar asa...
daca e sa ma chinui sa inteleg ceva, ma straduiesc cu parintii nostri si nu-mi pierd vremea cu toti ratacitii...
cristina, nu lua apararea cui nu trebuie. nimeni nu spune ca tre sa-i scuipi dar nici sa cazi in capcana limbii lor mieroase. ca asa i-a castigat pe toti naivii care le-au acordat prea multa incredere si i-au tratat cu prea multa bunavointa.
parca esti copil... pai dracu stie tot ce trebe sa auda urechea fiecaruia. cel mai rau e ca printre chestii reale de viata, pe care le poti afla din jurul tau si nu guitzate de unul care s-a trezit, dintr-o data, ca are revelatii, pe langa acestea iti baga otrava.
si la tine a functionat. imediat ai adus aminte de babele care motaie, de crestinii care nu sunt toleranti, de batranii pe care ii uitam...
draga mea cristina, ce mai rad dracii de aia de aia de acolo din biserica... se tavalesc pe jos de ras.
nu mai pune si tu botu la tot gigelu care are probleme de existentialitate. nu de alta dar te risipesti. si nu merita sa arunci margaritare porcilor. pentru ca le si te vor calca in picioare.
mai degraba aperi de o mie de ori baba aia motaita decat un pui de satan ca asta si gasca lui adoratoare...
Doamne ajuta!
__________________
"ziua zilei spune cuvant, si noaptea noptii vesteste stiinta."
Reply With Quote