View Single Post
  #123  
Vechi 29.05.2010, 10:21:07
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Am fost la conferinta de la Iasi.O prima concluzie.Sunt crestini care il recepteaza pe Klaus Kenneth,sunt crestini care nu il pot intelege,nu este nici o problema asta,fiecare merge in credinta pe drumul sau.Eu fac parte dintre acei credinciosi care au nevoie de Klaus Kenneth,si bineinteles ma bucur atunci cand gasesc frati crestini in aceeasi stare ca si a mea.
Nu inteleg insa reactiile negative ale unor crestini de la noi,care au initiat atacuri sistematice pe bloguri-aproape in fiecare zi cate un articol-in care se insinueaza ca este un inselat si ar exista pericolul sa insele si pe altii..Aceste articole,insotite de multe comentarii contin in primul rand multa neintelegere,ingustime a spiritului,ca sa ma feresc sa spun rautate.Oricum este o lipsa a dragostei ,si o lipsa chiar de logica ,de care eu am fost surprins...
Nu spun ca oricine ar trebui sa fie atras de Klaus,insa atacurile impotriva acestuia sunt cu totul nefondate...
Am infiintat acest thread,pentru cei care au nevoie de mesajul lui Klaus,nu judec pe cei care sunt indiferenti,insa am un gust amar si o parere de rau fata de cei care ii sunt dusmani..