View Single Post
  #22  
Vechi 14.08.2008, 13:29:59
andreival andreival is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.08.2008
Mesaje: 8
Implicit

este o mare nedreptate care i se face parintelui protosinghel pantelimon muntean de la ghighiu.daca ati cunoaste viata acestui mare parinte al bisericii noastre,ati zice ca mine.la 83 de ani sa te muti cu totul nu e asa de usor dupa ce ai slujit in manastirea respectiva peste 35 de ani.in momentul cand a venit parintele in manastirea ghighiu biserica era intr-o stare jalnica.voi nu stiti ca parintele cara cu roaba molozul care se aduna de la biserica.{era dupa cutremurul din 1977.mergeti si intrebati maicutele mai in varsta din manastire,ele vor aduce marturie despre ce am scris eu aici.iar acum nu mai e bun,il aruncam la o alta manastire.dureros ce se intampla.este mana maicii starete Epraxia care nu l-a mai vrut pe parintele acolo.maica stareta epraxia a fost pe la parepa stareta ,iar acolo a avut niste delapidari de fonduri de sute de milioane.stiu oameni care au auzit-o cand zicea ca nu se lasa pana nu il cateriseste pe parintele.nu va smintiti de ce am scris aici.sa ne rugam pt parintele ca Dumnezeu sa ii dea batraneti linistite.inchei cu cuvintele psalmistului care zice:multe sunt necazurile dreptilor...Doamne ajuta
Reply With Quote