View Single Post
  #81  
Vechi 31.05.2007, 18:28:25
dmb dmb is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2006
Mesaje: 277
Implicit

Maria, Hai sa-ti spun o poveste adevarata. Intr-un sat era un tinar care se considera fricos si prea putin barbat. Barbatii mergeau la vinatoare, se luptau cu ursul , intre ei, ridicau greutati enorme , faceau lucruri nemaipomenite in ochii lui....
A venit revolutia si era nevoie ca cineva sa duca alimente la spitalul din oras, unde oamenii imobilizati mureau de foame. In momentul acela tinarul a observat ca de pe o clipa eroii lui au devenit niste pitici care se ascundeau prin coltzuri ca sa nu trebuiasca sa-si riste viata. Ba unii au declarat fatisi ca le e frica...dupa ce ani intregi au fost "eroii" satului....
Nu stiu de ce dar mie bataismul asta pentru apararea ortodoxiei acum pe timp de pace ma duce tot timpul cu gindul la povestea de mai sus!:)
Si pentru ca eu nu-s curajos de loc ma rog lui Dumnezeu sa nu ma lase atunci cind se va alege, sa-mi dea putere sa gasesc drumul in intuneric, sa-mi arate ce-i de facut.
Vezi de aceea sint femeile de admirat in privinta credintei (desigur nu numai)pentru ca vorbesc f. putin de cum ar trebuii facut si fac f. mult practic!
De multe ori imi doresc sa ma fii nascut femeie!:rolleyes:
Reply With Quote