View Single Post
  #103  
Vechi 25.05.2010, 08:27:59
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iosif Vezi mesajul
Da, ok, sa acceptam si faptul ca unii au ascultare sa publice diferite chestii pe net! Dar sa stiti ca sunt suficienti teologi care se ocupa cu postarea pe net a multor materiale duhovnicesti! Si site-uri sunt din plin!....Desi, o carte nu poate fi inlocuita de mai nimic...

Oricum, de multe ori cei care au blogguri sau site-uri nu dau impresia unei credinte autentice! Li se pare ca tot timpul trebuie sa lupte, sa dea in altii...plus de asta si disperarea dupa publicitate e mareeeeeeeee

Calugarii bloggeri: www.iosifcristian.blog.com
Este un caz chiar,al parintelui Staret Mihail Stanciu,de la Manastirea Antim,care are blog si posteaza materiale interesante.Asta nu l-a oprit sa loveasca nejustificat intr-un convertit la ortodoxie,despre care spunea ca este inselat(Klaus Kenneth).Si mai mult decat atat,a influentat multi din cei care se uita pe bloguri ,cu opinia sa.La el,si la multi bloggeri,chiar daca nu sunt calugari,se observa cum litera ucide duhul.
Desi si eu mi-am facut blog,sau tocmai de aceea pot spune ,ca blogul sau discutiile pe internet ,nu sunt cele mai bune cai de a trai si a transmite ortodoxia.