View Single Post
  #154  
Vechi 16.05.2007, 12:51:01
nistor nistor is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2007
Mesaje: 11
Implicit

buna ziua dragii mei,am intrat intamplator pe acest site si am descoperit niste discutii interesante despre islam.am descoperit aceasta religie cu multi ani in urma avand foarte multi prieteni de religie musulmana.din experienta traita in tarile musulmane am ajuns la concluzia ca rodul islamului este teroarea,teroarea de orice fel.in islam nu poti fii liber decat ca barbat,ca femeie esti doar o prizoniera.gelozia barbatului musulman implementata de normele islamice este incredibila,o femeie nu are voie nici macar sa ridice privirea din pamant.o femeie este inchisa in casa si este scoasa in oras doar cu barbatul ei.o femeie nu are dreptul la propriul sau copil.o femeie trebuie sa se supuna indiferent de circumstanta.
aceste experiente m-au facut sa citesc coranul sa inteleg acest fenomen.ma gandeam ca este doar un comportament al arabilor....insa cand am descoperit coranul am inteles de ce acest comportament.coranul are la baza teroarea,pentru sotie,pentru cei de alte religie,pentru cei cu alta orientare politica.in tarile arabe,preponderent musulmane inca se mai practica pedeapa capitala.sunt foarte multe de spus ,ce este pacat este faptul ca foarte multe fete cad in plasa lor si isi lasa religia pentru islam.am observat si aici si pe mai multe site-uri o propaganda anti-islamica,felicitari celor care au avut acest curaj de a lupta impotriva acestui parazit.daca musulmanii vor ajunge ,,la putere,, aceasta lume va fi un haos.
imi cer scuze pentru cei de pe site care sunt de religie musulmana insa ar trebui sa deschida mai bine ochii pentru ca ceea ce pierd este viata vesnica langa Dumnezeu,iar ceea ce castiga sunt doar placeri ale pantecelui si ale organelor de reproducere.
numai bine!!!