View Single Post
  #151  
Vechi 15.05.2007, 20:48:09
Ameera Ameera is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.05.2007
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ameera
Citat:
În prealabil postat de alexandra28
pentru pretender:
pai cine nu are lumina,are intuneric.deci probabil ca esti impotriva lui hristos daca nu accepti anumite lucruri morale in favoarea altora imorale.eu nu te consider un dusman,in nici un caz dar, imi pare rau,nu pot accepta blasfemiile si perversiunile coranului.
prin intrebarea pe care mi-ai pus-o,de ce nu ai avut acces la originalul bibliei te-ai dat singur de gol ca esti musulman.pentru ca, probabil te-ai referit la credinta musulmanilor ca noi nu mai avem originalul si ca biblia este corupta.este la mintea oricui ca mohammed pentru a fi crezut a trebuit sa spuna despre biblie ca a fost schimbata caci altfel cine ar mai fi crezut in el???insa raspunsul meu la intrebarea ta este ca nu oricine are acces la originalul unui asemenea manuscris cum,de altfel nu oricine are acces la coran si toate obiectele istorice.
Cand il intrebi pe Pretender daca a avut acces la originalul Bibliei,e ca si cum eu te intreb de ce tu crezi in Hristos?L-ai cunoscut?
Cand il intrebi pe Pretender daca a avut acces la originalul Bibliei,e ca si cum eu te intreb de ce tu crezi in Hristos?L-ai cunoscut?...Vai,am reformulat mesajul,ca aici lumea te critica si daca ti-a scapat o litera din graba....ca altceva nu gasim de comentat...de,asa ne-a lasat pe noi ,crestinii,Bunul D-zeu...sa ii judecam pe altii....inainte sa ajungem noi insine la perfectiune....Apropo,ati vazut documentarul de pe National Geografic?Il tot difuzeaza de vreo 3 zile,ca s-au gasit niste vechi documente in care sunt scrise lucruri socante despre Iisus....cum ca ar fi avut o relatie,sau chiar ar fi fost casatorit cu Maria Magdalena...si ca ar fi avut si un copil?Toate aceste documente au fost descoperite intr-o pestera din Egipt.Dar binenteles ca toata povestea a fost musamalizata....cum sa isi piarda Biserica Crestina adeptii....si puterea?Apropo,nu sunt muslima.Toate cele bune.