View Single Post
  #8  
Vechi 04.06.2008, 12:38:43
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
@laurentiu:
"Nu este om care sa fie viu si sa nu greseasca ..Numai Tu Doamne esti fara de pacat Dreptatea Ta este dreptate in veac si Cuvantul Tau Adevarul."

Pai daca crezi in ce ai scris mai sus de ce va grabiti sa-i faceti poster. Daca IPS-ul a recunoscut ca a gresit, ce rost are conferinta asta?

Nu stiu ce se intimpla dar totul mi se pare foarte pripit, si eu unul nu m-as duce la aceasta conferinta care se anunta a fi foarte departe de Duhul Adevarului. Cind spiritele se infierbinta Duhul pleaca.

Daca mergeti, CERETI SA FIE CERCETAT CAZUL nu pus la zid fara sa fie judecat ca-n 89
Dar frate Cozia sigur ca eu cred dar tu esti ortodox sau nu?

Am impresia ca se faci o mare confuzie. Stii ce inseamna a te impartasii MITROPOLIT din acelasi potir cu ereticii.?????????????????Este acelasi lucru cu vindearea si Renuntarea la Ortodoxie..

FRATE TU ESTI ORTODOX?????? Imi pare rau dar ai o atitudine ecumenista? Tolerezi tot ce se poate si mai ales tolerezi erezia..VAI..si ne numim ortodocsi..Si vindem Ortodoxia la eretici...

Tu ai vazut ce Pozitia au luat Parintii din Sfantul Munte Athos..Tu ai vazut ce pozitie a luat Biserica Rusa Asculta cuvantul Parintelui Papacioc sa vezi ca grecii au aflat deja inca de la inceput..si se asteapta Pozitia B.O.R. in a da o explicatie pentru sminteala pe care a produs-o Mitropolitul Nicolae Corneanu intre ortodocsii romani.

Mai mult de atat nici nu vrea sa recunoasca odata fiind filmat si fotografiat Ce ne spune PArintele Arsenie Boca:

"Cel mai greu pacat , vesnic fara iertare, este starea omului impotriva adevarului"

Parintele Arsenie Papacioc spune ca Fapta Mitropolitului Nicolae Corneanu este una demonstrativa si nicidecum o greseala.

De buna voie ce nici nu vrea sa recunoasca si nici nu a fost fortat de nimeni, si nici nu i-a cerut nimeni sa se impartaseasca...de neexplicat este faptul ca singur s-a sculat de la masa unde statea si acerut sa fie impartasit.

Frate pentru ca tot vorbeai despre caderea Constantinopolului, Stii tu care a fost cauza Caderii Constantinopolului???

Odata cu Sinodul de la Florenta cand Toti ierarhii Sinodului de atunci au semnat unirea cu Papistasii, mai putin unul, si anumne Sfantul Marcu al Efesului.

CAND PAPA A INTREBAT: AU SEMNAT TOTI ORTODOCSIi? TOTI IN AFARA DE UNUL, a primit raspuns. ATUNCI N-AM FACUT NIMIC. A zis papa. PENRRU CA STIA CA UN SINGUR IERAH POATE DA MARTURIA ORTODOXA...LA SCURT TIMP DUPA ACEASTA A URMAT CADEREA CONSTANTINOPOLULUI.

NU SE VEDE CLAR, PE FATA, CA ESTE UN ATAC LA ORTODOXIE. CA SUNT INFLITRATI MULTI MASONI SI ECUMENISTI LA ORA ACTUALA IN BISERICA.

DACA NOI CRESTINII NU VOM LUA ATITUDINE IN TIMP UTIL IN SCURT TIMP O SA VEDEM SI CATOLICIZAREA POPORULUI ROMAN SI IN CELE DIN URMA VOM ATRAGE MANIA LUI DUMNEZEU PESTE ACEST POPOR CARE VA PLATI PENTRU CA NU A STIUT SA PASTREZE ORTODOXIA.. Asa cum s-a intamplat in unele state din fosta IUGOSLAVIE si in altele.

SI NU UITA FRATE CA INCREDEREA PREA MAREA IN MILA LUI DUMNEZEU CU SCOPUL DE GRESI CAT MAI MULT ESTE PACAT IMPOTRIVA DUHULUI SFANT.

FEREASCA DUMNEZEU

Reply With Quote