View Single Post
  #1  
Vechi 04.06.2008, 01:13:10
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Tocmai m-am intors de la conferinta “ECUMENISM SI FANATISM” care tocmai a avut loc in aceasta seara la ora 18:00. S-a citit si cuvantul Parintilor de la Marea Lavra din Athos se asteapta si Cuvantul Parintilor de la Schitul Lacu...Biserica Rusa se pare ca a luat deja pozitie se pare ca si Grecia va cere in curand o explicatie Patriarhiei Romane in legatura cu impartasirea Mitropolitului Nicolae Corneanu din acealasi potir cu greco-catolicii care este cea mai mare erezie din ultimii 300 de ani. S-a citit si Cuvantul Parintelui Arsenie Papacioc. Cativa parinti si teologi au tinut cate un cuvant pe aceasta tema. Deasemenea s-a citit si scrisoarea Parintelui Iustin adresata catre Patriarhul Daniel.
S-au impartit si materiale antiecumenism si despre ereziile papistasilor (cea ce eu cred ca este foarte bine deoarece multi romani nu stiu ce este ala ecumenism si ce aia erezie) O conferinta cuprinzatoare din care am avut cu totii ce invata.

Aici puteti citi Scrisoarea Parintelui Justin Parvu adresata Patriarhului Daniel: Tocmai m-am intors de la conferinta “ECUMENISM SI FANATISM” care tocmai a avut loc in aceasta seara la ora 18:00. S-a citit si cuvantul Parintilor de la Marea Lavra din Athos se asteapta si Cuvantul Parintilor de la Schitul Lacu ...Biserica Rusa se pare ca a luat deja pozitie se pare ca si Grecia va cere in curand o explicatie Patriarhiei Romane in legatura cu impartasirea Mitropolitului Nicolae Corneanu din acealasi potir cu greco-catolicii care este cea mai mare erezie din ultimii 300 de ani. S-a citit si Cuvantul Parintelui Arsenie Papacioc. Cativa parinti si teologi au tinut cate un cuvant pe aceasta tema. Deasemenea s-a citit si scrisoarea Parintelui Iustin adresata catre Patriarhul Daniel pe care a postat-o Gabriela.
S-au impartit si materiale antiecumenism si despre ereziile papistasilor (cea ce eu cred ca este foarte bine deoarece multi romani nu stiu ce este ala ecumenism si ce aia erezie) O conferinta cuprinzatoare din care am avut cu totii ce invata.

Aici puteti citi Scrisoarea Parintelui Justin Parvu adresata Patriarhului Daniel:

http://vestitorul.blogspot.com/

Acum se asteapta decizia inaltilor prelati. Dumnezeu sa-i luminize.
Reply With Quote