View Single Post
  #36  
Vechi 29.04.2007, 15:29:03
Colors Colors is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2007
Mesaje: 160
Implicit

ispita_ta eu zic ca ai gresit. Trebuia nu numai sa o vopsesti pe mama ta, dar si sa o certi ca nu a facut asta de mai demult! Doar suntem oameni!!! Vrem si noi sa aratam bine, ca n-o fi foc!!! Eu zic sa o incurajezi si chiar sa-si ia o bluza sexy ceva, acolo, si niste blugi mai stramti. Dar ce frate acum mamele merg la manastire la 40 de ani? E pacat de viata asta sa n-o traim!!! Stie Dumnezeu ca suntem neputinciosi. De aceea ne iarta ca doar n-am omorat pe nimeni. E adevarat ca e fala desarta si iubire de sine, dar nu e mare pacat, nu-i asa? Este ...? Si ne este rusine de lume sa avem parul carunt, desi e un semn firesc al varstei, de parca maturitatea si batranetea sunt rusinoase. Vrem sa fim tineri ... si nelinistiti! Ne pare rau dupa frumusete dar de sufletul nostru nu ne pare rau.

Tine credinta tare si nu te lua dupa "crestinele" veacului de acum. Lui satana nu-i dau un deget ca te trage cu totul pana sa-ti dai seama.
Dragostea fata de parinti nu este inaintea lui Dumnezeu. De pricepe mama ta, bine, iar de nu, tu tine drumul mantuirii.

Crestinii care se "indulcesc" cu lumea si apoi merg la biserica nu cunosc nici asprimea vietii crestinesti dar nici mangaierea sufleteasca ce vine de la Dumnezeu. De aceea e de-ajuns sa vina o incercare mai mare si ajung la formula: "eu am credinta mea, ne iarta Dumnezeu ca ne iubeste".

Da, ne iubeste mai mult decat ne putem imagina, mai mult decat putem noi vreodata intoarce inapoi, doar ca pe noi oricum nu ne mai intereseaza.

Liviu
Reply With Quote