View Single Post
  #35  
Vechi 29.04.2007, 14:12:07
Juli Juli is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.2007
Mesaje: 146
Implicit

Draga copila, inteleg ca esti mult mai aproape de Dumnezeu decat mama ta si probabil ti-ai dori sa o apropii si pe ea de El. Atunci n-o siminti, vopseste-o. Schimbarea trebuie sa vina mai intai din interior, ca apoi, aprins de Dragoste sa faci voia Domnului. Tu simti asta, ea insa nu si astfel o vei indeparta in loc sa o apropii de Dumnezeu. Se va duce la coafor si se va supara pe tine si asta n-o va face sa inteleaga mai bine credinta ta.
Stiu, tu o vezi frumoasa asa, dar vezi ca suntem asaltati prin tot felul de reclame, probabil colegele ii spun ca i-ar sta mai bine...
Eu zic s-o vopsesti, e un pacat mic, dar rasplata de la Dumnezeu va fi mai mare daca o vei aduce si pe ea pe Calea Domnului.

In rest, sa ne uitam la noi...ne mai epilam, ne mai pensam, n-o fi tot una cu vopsitul?! Nu tot ne impotrivim voii Domnului, (da, stiu, e inestetic, incomod etc, dar intra in aceeasi categorie cu vopsitul parului). Mai purtam un lantisor cu cruciulita, dar din aur, ne luam pantofii cei mai frumosi, dar mai scumpi, fuste lungi, dar “de firma” etc.
Cat de greu e sa renunti la cercei!!! (eu n-am facut-o...)
Etc.
Reply With Quote