View Single Post
  #15  
Vechi 09.06.2007, 05:37:46
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.580
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Silviu
Am fost o data la o slujba de sectanti la Casa de Cultura a Sindicatelor,Galati.Au pus un ecran mare,ca la cinema,cu proiectorul de rigoare.Oameni imbracati in costume,la 4 ace adica,au pasit pe scena si au inceput sa atace Biserica Catolica,sa zica ca minunile de la Vatican ar fi fost inselatorie;de ex,in cazul Plangerii Maicii Domnului,acelea nu erau lacrimi autentice,ci trucaje(cineva turna din spatele statuii apa cu vopsea rosie cica).Oricum,era un talmes-balmes in sala aia.Oamenii astia s-au vandut Satanei..Dupa ce am vazut,era clar ca aia nu era o slujba de slavire a Bunului Dumnezeu ci o batjocura.Ni se aratau filme,dar nici nu mai tin bine minte despre ce erau,dar in mare parte defaimau catolicismul.Oricum,nu-s de acord cu nici o erezie,inclusiv a catolicismului.

Daca ar fi sa aleg la nesfarsit as alege tot religia ortodoxa.
Da, am asistat si eu tangential la citeva evenimente similare si stii care-i treaba...romanul nostru umple stadioanele la toate dracoveniile astea pentru ca primesc un hot dog sau hamburger si un pahar de cola. Imi povestea un amic cum dupa predica au venit baietii in costume ca sa-i converteasca, si sa-i duca la un riu sa-i boteze dindu-i pe spate la care majoritatea spuneau nu mersi, noi am venit nu pentru religie ci pentru ca se dadea ceva gratis:D
Reply With Quote