View Single Post
  #27  
Vechi 05.01.2024, 22:59:54
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.074
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
În ce îl privește pe Târziu, aș vrea să spun că revista „Rost” pe care o edita, la care el era director, era în marea majoritate scrisă de alții, nu de el; avea și el niște editoriale sau articolașe, însă marea parte a conținutului, a articolelor nu îi aparținea. Asta nu înseamnă că n-a avut merite, însă opinia mea este că el a încercat să își supraevalueze aceste merite. (Am și acum numere ale revistei respective, din 2006, știu ce vorbesc.)
Da frățioare nu edita el textele, și nu le compila, erai tu ghostwriterul lui și de fapt el își asuma merite pt munca ta și a altora.

Dacă tu crezi că e ușor să suporți doar costurile de tipărire, vreau să văd cum ții tu pe picioare o revistă ani de zile, până și Lumea Credinței a lui Bucuroiu, a dat faliment.

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Iar în acest context, acest trecut al lui constituie o CIRCUMSTANȚĂ AGRAVANTĂ referitor la tăcerea care se transformă practic în complicitate la trădarea morală și politică a „parazitului” Simion.
Parazitul Simion merge prin țară mai des decât o fac putorile din partidele clasice, că politică nu înseamnă să fii comod, să dormi cât vrei, să ai slugi după tine, să stai numai la resorturi de lux.
Poate de aia are succes, că putorile din partidele clasice nu s-ar mișca prin țară nici în an electoral, darămite de 3 ani de când merge Simion și face anual turul țării.

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
A vota AUR și / sau Simion este echivalent cu un act de trădare de țară, de credință și de nație, trădare morală și politică așa cum am mai menționat, o spun cu toată răspunderea! Faptele lui Streza de a îi face imagine acestui nemernic trădător sînt de o extremă gravitate!
Să mori tu ?

A vota AUR e trădare de țară, nu a vota PSD,PNL, care au nenorocit țara de 30 de ani și o țin într-un feudalism baronial și parazitează toate palierele administrative ale statului, nici USR nu ar fi departe la cât de distructivi au fost în scurta perioadă de guvernare și în primăriile conduse ?

Ți-am mai zis că tu ești un jeg de partid încuibat în vreo funcție călduță sau un om care nu muncește ci stă ca parazit prin vreo primărie și trebuie să scrie pt PSD dând inverse contra AUR.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote