View Single Post
  #256  
Vechi 19.04.2024, 22:52:09
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.058
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
https://saccsiv.wordpress.com/2024/0...icolae-tanase/

Despre declarațiile Pr. Nicolae Tănase, care a spus că și femeile care instigă trebuie cercetate în cazul unui viol. Ar fi foarte bine să fie descurajate fetele din a se îmbrăca provocator. Ar reduce rata de violuri și ar susține morala și buna-creștere când toată media promovează desfrâul și nesimțirea.

Răspunsul Pr. Nicolae Tănase după atacurile media:


E adevărat că toți ce susțin destrăbălarea printre fete se fac părtași la vina pentru rata înaltă de violuri.
Cea mai nașpa parte dintre toate e că părintele iarăși s-ar putea să dispară vreo 2-3 ani de pe sticlă, are niște conferințe exact pe sufletul tânărului chiar dacă uneori ține cu femeile cum zice și domnia sa.
Dar a mai fost și în trecut atacat la o amploare mult mai mică și după nu l-am mai văzut ieșind în nicio conferință.
Am ascultat alte conferințe care nu mi se par că au nicio priză, mulți se feresc de teme conteporane.

Aici e clar că ținta principală a fost ÎPS Teodosie, cum a fost atacat în trecut și doctorul neurochirurg Ștefan Mindea și preot în Constanța, cum a îndrăznit domnle să stea lângă Teodosie?

Dacă vor mai câștiga partidele ticăloase PNL-PSD-USR presa va fi la fel de câinoasă împotrival liberei exprimări în a cataloga păcatul-păcat.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 19.04.2024 at 22:56:27.
Reply With Quote