View Single Post
  #253  
Vechi 12.04.2024, 00:39:06
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 756
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Draga,
Unionismul nu se poate manifesta fara sentimentul de neatarnare atat de drag si apropiat poporului si adevaratilor barbati de stat din trecut(nu-i mai enumar). Ce fel de uniune ar fi aia fara suveranitate. Uniunea coloniilor poate, mulse de oligarhii miliardari care de abia asteapta noi oprtunitati de jaf si cotropire.
Eu vorbeam de ce ai spus tu acolo despre ideologii si constituție. Tu te comporți ca și când unionismul e o simplă ideologie, și dacă este voie să spui „Basarabia e România” în școli acum trebuie să dăm voie și la ideologia marxistă, LGBTQ, sau mai știu eu ce. Adică tu reduci treaba la un relativism respingător unde toate lucrurile sunt la fel și toate merită ascultate. Nu dragă, unionismul în școli e bun. Ideologiile care nu sunt fundamentale neamului și credinței, n-au ce căuta în școli.

Nimeni nu vrea atârnare. Nicio țară străină nu ar susține unirea, nimeni nu vrea o Românie mai puternică în afară de români.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote