View Single Post
  #80  
Vechi 24.02.2010, 21:52:25
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nobodyin Vezi mesajul
Doamna "profesoara de romana" puteti sa faceti diferenta intre "a indeparta'' si ''a despartii"?Dupa romana mea sint doua cuvinte diferite nu?(tu ce zici?)Deci,citeste tu me sajele mele de 4-5 ori si spune-mi tu unde am scris eu ca tu ai afirmat ca cei doi sa se desparta?O stii pe aia cu''vezi paiul dar nu vezi barna"?Am mai vazut aici pe acest forum aceasta tactica de a va lua de caligrafia omului atunci cand nu mai aveti cu ce ataca,(asta da dovada de...te las pe tine sa ghicesti)Oricum pentru mine (si nu numai)este mai importanta ''esenta''cuvintelor decit caligrafia!iIn consecinta putina psihoterapie nu ar strica,mai exact:Folosirea imagisticii emotiv- rationale!!!Draga mea nu am intrat pe acest forum sa ma cert cu nimeni,dar din moment ce acest forum se numeste CRESTIN ORTODOX cred ca ar fi mai bine sa incercam sa ii indreptam pe cei care au nevoie spre DUMNEZEU si spre BISERICA ca acolo este HRISTOS si EL este vindecarea,nu noi care dam sfaturi mai mult sau mai putin RATIONALE! Sper din tot sufletul ca nu te-am suparat!!! Pentru cei care se vor simti deranjati de parantezele mele am un mesaj:VA IUBESC!!!
Bine, nici mie nu imi place sa ma cert si sa jignesc...dar te-am avertizat ca as prefera ca acel mesaj care mi-a displacut as vrea sa fie si ultimul de acel gen...deci si acela a fost tot un sfat si ai trecut peste el, pastrandu-ti atitudinea vis a vis de mine si cele scrise implicit.

Mesajul care ti-a sarit tie in ochi nici nu se adresa Anonimeif, ci reflecta viziunea mea asupra ideii de cuplu si a mersului lui...iar in mesajul scris ei, cred ca am avut o abordare destul de personalizata a situatiei, fara a da experienta mea drept model sau sursa de inspiratie, pentru ca eu am un anumit stil de a-mi rezolva problemele si nemultumirile, dar care cu siguranta functioneaza pentru mine, dar nu stiu daca si pentru ceilalti...

Hmm..imi vad si barna, vad si paiul, si capita...

Doamne ajuta!
Reply With Quote