View Single Post
  #13  
Vechi 26.02.2009, 15:47:07
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

poi nu vezi cum au generat sperietoare cu implanturile in piele shi in carne? cu extratereshtrii, ca sa zici ca n-ai vrea asha ceva, shi daca e sa alegi, atunci macar sa nu fie in trup... shi astfel omul primeshte mai lesne pecetluirea a tot ce-l inconjoara.... dara asta e mai grava decat aia in carne... ca ce te inconjoara se depune in suflet... aia eshti ce pofteshti, ce vezi, ce traieshti, ce citeshti, iar daca citeshti toata ziua pecetzile sataniceshti, atunci aia shi eshti...

deci e marshavie cu implantul ca ar fi mai grav, NU! este la fel de nociv, la fel de nociv, daca nu chiar mai nociv primirea pe acte ori pe cele ce te inconjoara... pe cele ce te identifica... caci alea le vezi, le citeshti, toata ziua te identifici shi te lauzi cu ele... deci aduci laude dracului prin asta... caci doar asta shi vrea, slava de la oameni, ca omul sa-l recunoasca pe dracul ca pe Mesia shi berator shi sa nu mai dea oamenii slava cinstita shi dreapta shi smerita shi nefatzarnica lui Dumnezeu....

mie asha imi pare shi nu vorbesc sub vre-o binecuvantare sau autoritate ci ca un pacatos din BOR, mirean... fara a emite vre-o pretentzie ca cineva sa ma creada.... dar daca asha imi pare ca asha au spun unii sfintzi, atunci caut sa spun daca au dreptate sau nu... shi imi pare ca au avut dreptate.
Reply With Quote