Subiect: Nu pot sa ma rog
View Single Post
  #1  
Vechi 03.09.2008, 00:48:40
irinarb irinarb is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.06.2008
Mesaje: 7
Implicit

Buna seara. Vin din nou cu o problema. Vreau sa ma rog , dar nu reusesc. Si daca o fac, niciodata nu o pot face cu tot sufletul, ma gandesc la multe alte lucruri. Cand e timpul de rugaciune, imi vine somn sau ma apuc de altceva. Nu reusesc sa imi respect canonul, printre care si ruga. Acum ceva timp m-am spovedit si mi s-a spus sa ma straduiesc atat cat pot, si astfel, mi-am propus sa ma rog la Dumnezeu sa ma ajute sa ma pot ruga. Stiu ca suna ciudat dar nici asta nu pot sa fac. Sambata seara imi pun ceasul desteptator sa sune ca sa ma trezeasca a doua zi pentru slujba dar nu reusesc. Il opresc si ma culc la loc. Daca as fi avut altceva de facut, probabil m-as fi trezit. Nu stiu cum sa aprind focul credintei in mine. Este vreun secret ? Am vorbit cu diversi preoti si persoane apropiate de Dumnezeu, m-au invatat si m-au ajutat sa realizez niste lucruri, dar ori nu imi dau seama cat de important este, ori nu sunt in stare sa imi caut propria vointa.
Ce pot sa fac in aceasta situatie ? Sunt constienta ca nu e bine, dar nici nu gasesc o solutie pentru aceasta problema.
Reply With Quote