View Single Post
  #9  
Vechi 25.08.2008, 16:52:08
dorstor dorstor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.12.2007
Mesaje: 357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laurentiu
Citat:
În prealabil postat de dorstor
Ce ai fi vrut,rascoala in manastire precum s-a rasculat Lucifer impotriva lui Dumnezeu!Dupa parerea ta maicile trebuie sa fie crescute in spiritul revolutiei franceze si sa faca fronda!Pt ast sunt in manastire sau pt smerita supunere?
Mi se pare cam deplasata comparatia: Precum s-a rasculat Lucifer impotriva lui Dumnezeu!
Oare!? monahul este inger in trup!Arhiereul este stapanul sau in numele lui Iisus Hristos pt ca are putere de alega si dezlega individual si in sinod.deci orice impotrivire a unui monah este o impitrivire a unui ingerin trup.Lucifer si cei impreuna cu el erau ingeri.DECI ORICE IMPOTRIVIRE A INGERILOR IN TRUP ESTE ASEMRNEA LUI LUCIFER

Si din cate stiu eu decizia de mutare a sinodlui eparhial fusese adusa la cunoswtinta parintelui,mai ale ca cineva a postat despre ea pe site.asa ca sa cvii dupa aceea sa afirmi ca nu stia mi se pare lipsa de rusine!
Iata topicul unde se face vorbire despre aceasta mutare si numele celui care initiaza topiculCautati mai jos.Va rog sa constatati totul despre ce fel d buna credinta este vorba:
In apararea Parintelui Pantelimon
Cum comentati inlaturarea lui de la Ghighiu?
fratelemarin
Reply With Quote