View Single Post
  #6  
Vechi 13.07.2008, 15:02:53
dragomirna dragomirna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2007
Mesaje: 208
Implicit

Poate achimovjan se refera la "gloata", adica la partea de "credinciosi" care te indeparteaza de Biserica prin faptul ca ei sunt sfinti si mari virtuosi din moment ce au batut pragul bisericii cu anii, dar din nefericire inima lor a ramas de piatra, si una tare ascutita cand e vorba de cei care vor sa Il cunoasca pe Domnul... Ei sunt cei despre care Mantuitorul spune ca nici ei nu-L cunosc, si nici pe altii nu vor sa-i lase sa-L cunoasca... Sunt cei pt care oamenii care si-au dat seama ca pacatul este rau, si vor sa cunoasca adevarata bucurie in credinta, vor ramane mereu niste mizerabili, in timp ce dansii sunt sfintentia intruchipata... :hmmm: ??? Din cauza lor, Domnul nostru Iisus Hristos suporta atatea hule din partea necredinciosilor, pt ca au dreptate si ei, necredinciosii, la un moment dat... Poate ca de aceea nu trebuie sa ne suparam unii pe altii, si mai ales pe cei care inca nu-L cunosc pe Dumnezeu si Il cauta inca (si de cele mai multe ori fara sa stie...), cand ni se reproseaza ca suntem nu stiu cum... De fapt, daca am recunoaste, ca suntem asa cum suntem jigniti, am castiga un pic de smerenie, dupa cum fac si sfintii... :)
Reply With Quote